reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ważne sprawy

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z gminy Jarocin

2018-10-03 08:45:40

Nowe defibratory, detektory napięcia, zestawy oświetleniowe, agregat prądotwórczy, pilarka spalinowa czy pompa hydrauliczna już wkrótce trafią do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Jarocin. Sprzęt o wartości ponad 73 tys. złotych zostanie zakupiony dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

W miniony piątek  w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, przedstawiciele wielkopolskich gmin podpisali umowy o dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. Środki pozwolą na zakup najpotrzebniejszego sprzętu i wyposażenia na rzecz ochotniczych straży pożarnych. W imieniu burmistrza Jarocina umowę podpisał jego zastępca, Robert Kaźmierczak.

 

W ramach zadania zakupione zostanie przez gminę Jarocin wyposażenie i urządzenia, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, w tym m.in.: defibratory, detektory napięcia, przenośne zestawy oświetleniowe, agregat prądotwórczy, pilarka spalinowa, pompa hydrauliczna czy zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera.

 

Ochotnicze straże pożarne z terenu naszej gminy posiadają w sowich szeregach wykwalifikowanych strażaków-ratowników wyszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Zastępy OSP często jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia, a doposażenie ich w ten sprzęt z pewnością podniesie efektywność działań ratowniczych oraz  umożliwi udzielenie pomocy większej liczbie osób – podkreśla Mirosław Hybiak, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Jarocinie.

 

Sprzęt trafi do 14, czyli wszystkich, jednostek OSP z terenu gminy Jarocin. Koszt jego zakupu to ponad 73 tys. zł. W 99% zostanie on sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości. - Jako samorząd dokładamy wszelkich starań, aby gminne jednostki OSP mogły realizować swoją misję w jak najlepszych warunkach i przy możliwie dobrym wyposażeniu. Cieszę się, że teraz, dzięki ministerialnym środkom, kolejne urządzenia wesprą naszych strażaków ochotników w realizowaniu ich misji, misji niesienia pomocy mieszkańcom naszej gminy, ale także gmin ościennych, do których zastępy OSP są dysponowane  – podkreśla  burmistrz Jarocina.

 

Fundusz Sprawiedliwości to nowy program dla ochotniczych straży pożarnych, uruchomiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Środki przyznawane w jego ramach to pieniądze,  wcześniej zasądzone od sprawców przestępstw drogowych. W ramach przedsięwzięcia zakupione zostanie wyposażenie i urządzenia, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Dzięki temu pieniądze od sprawców przestępstw mogą bezpośrednio służyć pokrzywdzonym.

 


Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet