reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Nie opłacał składek ZUS swoim pracownikom

2018-01-08 10:01:00

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Jarocinie zakończył postępowanie przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego oskarżonemu o utrudniania czynności służbowych pracowników Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp., a także naruszania praw pracowniczych poprzez nieodprowadzenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i przywłaszczenia składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego ustalono, że prowadzący działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oskarżony pomimo doręczanych mu zgodnie z obowiązującą procedurą wezwań do złożenia wyjaśnień oraz dokumentacji związanej z wykonaniem nakazów i wystąpień wydawanych w toku czynności służbowych wykonywanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp. w celu utrudnienia prowadzonej kontroli uchylał się od ich wykonania.
 
 
Po zapoznaniu się z wynikami kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, mężczyźnie zarzucono również, że w okresie pomiędzy październikiem 2015 r, a grudniem 2016 r. wykonując jako pracodawca czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych nie odprowadził do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kwoty ponad 17.000 zł tytułem składek ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego zatrudnionych pracowników, z czego przywłaszczył z w/w sumy kwotę ponad 9.000 zł w części finansowanej przez pracowników. 
Zarzucane mężczyźnie przestępstwa zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 3.Źródło: prokuratura.kalisz.pl

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet