reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Piątek
15
grudzień
2017
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Nie oddał pieniędzy za paczkę

2017-11-15 10:33:24

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali pracownika jednej z firm dostawczych. Mężczyzna pobrał należność za dostarczoną przesyłkę, ale nie rozliczył się z nich z nadawcą twierdząc, że pieniądze wpłacił wcześniej.

Policjanci z Jarocina zostali poinformowani, że jeden z pracowników firmy pośredniczącej w dostawie towaru przywłaszczył sobie pieniądze pobrane za towar, który został dostarczony adresatowi. Sytuacja została ujawniona przez pracownika firmy, która zleciła dostarczenie zamówionego towaru konkretnemu odbiorcy.
 
Z informacji przekazanych przez zawiadamiającego wynikało, że jeden z pracowników firmy zewnętrznej obsługującej dostawy towaru, dostarczył paczkę zamawiającemu, natomiast zlecający wysyłkę nie otrzymał od przewoźnika pieniędzy pobranych za przesyłkę. Ponadto przewoźnik miał okazywać się nieprawdziwymi fakturami.
 
Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Okazało się, że 23-latek zatrudniony przez firmę obsługującą dostawy towaru, m.in. od zgłaszającego, dostarczył przesyłkę adresatowi, i pobrał za niego pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Całą uzyskana kwotę jednak zamiast wpłacić w kasie firmy zlecającej, schował do własnej kieszeni. Gdy zleceniodawca upomniał się o swoje pieniądze, 23-latek uparcie twierdził, że pieniądze do kasy wpłacił.
 
Nieuczciwy dostawca został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam podejrzany o przestępstwo przywłaszczenia usłyszał zarzut. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Policjanci, na poczet obowiązku naprawienia szkody przez 23-latka, dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego.  Źródło: KPP Jarocin

Zapytaj prawnika