reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracę



Partner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie






Jarocin

Najmłodsza mama miała 17 lat

2018-01-23 07:55:08

Zdjęcie: Archiwum
Oddział położniczo-ginekologiczny w jarocińskim szpitalu podsumował ubiegły rok. Okazało się, że w 2017 roku w placówce na świat przyszło 823 dzieci. To o 84 maluchy więcej, niż w rok wcześniej. Co ciekawe urodziło się więcej chłopców, niż dziewczynek. A najmłodsza mama miała 17 lat, najstarsza 44.

Statystyki na oddziale położniczo-ginekologicznym są bardzo optymistyczne. Jeszcze dwa lata temu na świat przyszło tam 715 dzieci, rok później 743. W 2017 było ich już ponad osiemset. Najwięcej młodych mam pochodziło z powiatu jarocińskiego - było ich aż 592. Zaraz po nich najchętniej w jarocińskim szpitalu rodziły mieszkanki powiatu pleszewskiego, krotoszyńskiego i średzkiego. Nie brakowało też matek pochodzących Poznania, Kalisza, Ostrowa czy Starachowic. 
 
 - Z naszych danych wynika, że aż 355 pań rodziło po raz pierwszy i wybrało właśnie szpital w Jarocinie. Pozostałe pojawiły się na naszej porodówce już po raz kolejny. I to bardzo nas cieszy, bo to oznacza, że nam ufają i są zadowolone z naszych usług. Zresztą, jesteśmy w trakcie rozbudowy szpitala i już za kilka miesięcy będziemy mogli się pochwalić naprawdę fantastycznymi warunkami na nowym oddziale. Zależy nam na poprawie warunków dla naszych pacjentek i chcemy, aby rodziły w naprawdę komfortowych warunkach - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala. 
 
W 2017 roku  w jarocińskim szpitalu odbyło się aż 268 porodów rodzinnych. Najczęściej brali w nich udział ojcowie. Zdarzało się też, że rodzącym towarzyszyli inni członkowie rodzin lub osoby z nimi zaprzyjaźnione. Ubiegły rok nie obfitował jednak w porody mnogie, bo na świat przyszła tylko jedna para bliźniąt.
 




REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie




Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie



iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet