reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Czwartek
13
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Taekwondo olimpijskie

Najlepsi z najlepszych!

2017-10-30 07:10:00

Świetny występ w Pucharze Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 zanotowali reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy, w historii startów w Pucharach Polski, zawodnicy Białych Tygrysów mogli świętować zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów.

W tej kategorii złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, srebrny krążek padł łupem Marty Hojak, a z brązem wróciły Weronika Szymańska, Katarzyna Półrolniczak i Weronika Kaik. Bardzo dobrze zaprezentowali się również kadeci jarocińskiego klubu, którzy wrócili z dwoma srebrnymi medalami Natalii Wosiek i Patryka Naskręskiego oraz dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez siostry - bliźniaczki, Joannę i Aleksandrę Szymczak.
 
W tegorocznej edycji Międzynarodowego Pucharu Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017, rozgrywanej po raz pierwszy w Nowym Sączu, wystartowało około 500 zawodniczek i zawodników z trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski, rywalizujących z czterech kategoriach wiekowych – młodzieżowcu, juniorze, kadeci i młodziku. Klub Białe Tygrysy Jarocin wystawił tym razem jedenastoosobowy team złożony wyłącznie z juniorów i kadetów.
 
Na największe brawa zasłużyły oczywiście złote medalistki, juniorki Zuzanna Kaczmarek i Martyny Stasik. Dla Zuzanny był to zarazem ostatni start w kategorii juniorów, gdyż już w następnym Pucharze Polski rozgrywanym na początku grudnia zadebiutuje w rywalizacji młodzieżowców. Także dla Martyny był to niezwykle ważny sprawdzian, gdyż był to jej ostatni występ przed wylotem na Cypr, na Mistrzostwa Europu Juniorów. Z grona srebrnych medalistów powrót do bardzo dobrej formy zanotowała juniorka Marta Hojak, która m. in. pokonała wysoko rywalkę, z którą przegrała podczas Mistrzostw Polski. Udanie zaprezentowali się również kadeci Natalia Wosiek i Patryk Naskręski, którzy tym startem zakończyli występy w tej kategorii wiekowej. Szczególnie zadowolony może być Patryk, „rodzynek” w jarocińskiej ekipie, dla którego był to pierwszy medal w imprezie rangi Pucharu Polski P2.
 
Z brązowych krążków cieszyć się mogą juniorki Weronika Kaik, Katarzyna Półrolniczak, Weronika Szymańska oraz kadetki Aleksandra i Joanna Szymczak. Z grona juniorek ostatni raz w tej kategorii wiekowej startowała Weronika Kaik, która podobni jak koleżanka klubowa Zuzanna Kaczmarek, będzie już od następnego występu rywalizować wśród młodzieżowców. Historyczne medale zdobyły natomiast Weronika Szymańska, która wywalczyła pierwszy medal w Pucharze Polski P2 oraz siostry – bliźniaczki Joanna i Aleksandra, dla których były to pierwsze zdobycze medalowe po zmianie barw klubowych. Z medalu cieszyć się mogła również Katarzyna Półrolniczak, debiutująca w nowej dla siebie kategorii wagowej. Tym razem bez zdobyczy medalowej do Jarocina wróciła natomiast Maria Gęstwa.
 
Występ swoich podopiecznych tak komentuje Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin. - Jestem zadowolona z formy zaprezentowanej przez większość z zawodników. Widać, że dobrze przepracowaliśmy ostatnie półtora miesiąca i forma powolutku idzie w górę. Fajnie, że po raz pierwszy wygraliśmy rywalizację drużynową, bo już kilka razy byliśmy na podium, ale nigdy na jego najwyższym stopniu. Jeżeli chodzi o oceny indywidualne, to jak zawsze wyróżniam szczególnie złote medalistki. Oczywiście jak zawsze było kilka bardzo dobrych walk, kilka przegranych dosłownie o milimetry, bo np. złotym punktem w dodatkowej, czwartej rundzie, a kilka takich, gdzie trzeba bardzo poprawić wiele elementów. Teraz skupiamy się na dwóch głównych celach – jak najlepszym przygotowaniu Martyny do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów oraz osiągnięciu jak najlepszej formy na przełom roku, gdy odbędą się dwa turniej Pucharu Polski, po których zostaną ogłoszone Kadry Wojewódzkie. My chcemy mieć jak najwięcej osób w szkoleniu wojewódzkim, dlatego też musimy mocno przepracować najbliższe tygodnie oraz ustalić kategorie wagowe, w jakich będą startować moi podopieczni.


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet