reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
27
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Najlepsi kryminalni w Wielkopolsce są z Jarocina!

2019-05-22 12:04:06

Zdjęcie: KWP Poznań/Agnieszka Zaworska/MŚ
Policjanci z Jarocina okazali się najlepszymi kryminalnymi w Wielkopolsce. Zmagania policjantów pionu kryminalnego trwały dwa dni. W czerwcu, drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, reprezentować będzie garnizon wielkopolski na zawodach ogólnopolskich „Policjant Służby Kryminalnej 2019”.

Eliminacje wojewódzkie do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019” odbyły się w dniach 24 i 26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W zmaganiach o tytuł najlepszego policjanta pionu kryminalnego brały udział czteroosobowe reprezentacje z wszystkich komend powiatowych Policji w Wielkopolsce. W skład każdego z zespołów wchodzili policjanci operacyjni, dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz sprawujący nadzór nad pracą całego zespołu.

 

Konkurs podzielony był na kilka etapów w trakcie, których sprawdzana była wiedza z zakresu prawa karnego, pracy operacyjnej oraz zawodowej policjantów. Jednym z zadań było podjęcie czynności na miejscu zdarzenia, w trakcie którego policjanci musieli dokonać m. in. oględzin oraz w prawidłowy sposób ujawnić i zabezpieczyć ślady. Prawidłowe wykonanie tych czynności ma ogromne znaczenie zarówno dla ujawnienia sprawcy jak i późniejszego wykorzystania ich w czynnościach procesowych.

 

Podczas eliminacji kryminalni musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną. Ta sprawdzana była w czasie testu wiedzy. W ciągu dwóch dni policjanci musieli wykazać się zarówno wiedzą procesową jak i operacyjną.

 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyłoniona została najlepsza drużyna oraz najlepsi funkcjonariusze w poszczególnych kategoriach konkursowych. Najlepszym zespołem okazała się drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Jarocinie, która wystąpiła w składzie: podinsp. Paweł Sobański, asp. sztab. Jacek Mettler, mł. asp. Marcin Bojarun i sierż. sztab. Piotr Berus.

 

Zwycięzcy 16 maja odebrali puchary i nagrody z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego.

 

Drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie będzie reprezentowała garnizon wielkopolski w ogólnopolskich zmaganiach w ramach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019”, które odbędą się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.
Źródło: KWP Poznań/Agnieszka Zaworska/MŚ


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet