reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wydarzenia

Na ludową nutę

2019-07-03 13:41:33

Zespoły ludowe z czterech państw wzięły udział w XXII Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych.

Spotkania rozpoczęły się w czwartek, 27 czerwca koncertem w Żerkowie. Następnego dnia artyści wystąpili w Kotlinie, by w sobotę zawitać do Żegocina. Tradycyjnie już Jarocin był gospodarzem koncertu finałowego, który odbył się w niedzielę.  W ratuszu z kierownikami zespołów spotkali się przedstawiciele władz samorządowych. W imieniu burmistrza Jarocina z delegacjami folklorystycznymi spotkał się I zastępca burmistrza, Bartosz Walczak, który na pamiątkę spotkania przekazał gościom miejskie gadżety. Po południu zespoły z Macedonii, Mołdawii, Węgier i kilku regionów Polski, zaprezentowały się na  jarocińskim Rynku i przemaszerowały w  barwnym, międzynarodowym korowodzie. O godz. 17.00 na scenie na polanie przed Pałacem Radolińskich rozpoczął się finałowy koncert. Żar lejący się z nieba nie zniechęcił mieszkańców Jarocina do udziału we wspólnej  zabawie. 
 

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne weszły już na stałe do kalendarza imprez kulturalnych Ziemi Jarocińskiej. Od wielu lat jednym z ambasadorów spotkań jest Gmina Jarocin. W dotychczasowych edycjach spotkań z folklorem wzięły udział 93 zespoły, w tym 54 z zagranicy, z: Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Grecji, Turcji, Włoch, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Mołdowy, Gruzji, Rosji, Słowenii, Serbii, Cypru i Hiszpanii. Funkcję gospodarza festiwalu pełnią zespoły „Snutki” z Potarzycy i „Żegocinianie” z Żegocina.
 
 

 


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet