reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jarocin

Mundurowi laureaci

2018-06-22 12:06:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczennice, których praca została wyróżniona, pojadą na Litwę, Łotwę i do Rosji.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszeni do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” zostali uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

 

Dwu i trzyosobowe  zespoły miały do wykonania 3 zadania:

- odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii

- nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom

- zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta

Z 113 zgłoszonych drużyn realizację zadań konkursowych ukończyło 57 zespołów, których prace zostały ocenione przez czteroosobową komisję konkursową. W skład komisji weszli: podinsp.  Zbigniew Bartosiak – naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Rafał Pękała - IPN, Karolina Kolbuszewska – Wydział Edukacji Historycznej BEN IPN, Arkadiusz Cisek z IPN.

Drużyna klasy policyjno-prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w składzie Zuzanna Kubiak, Maksima Nowak i Liliana Mazur pod okiem opiekunki mł. asp. Agnieszki Zaworskiej z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę posterunkowego Jana Dominiczaka. Dziewczyny wykonały krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowały lekcję dla innych uczniów z udziałem syna bohatera.

Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko. Dziewczyny znalazły się w gronie 12 laureatów, zdobywając bardzo dużą ilość punktów.

Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy Łotwy i Rosji, w tym odwiedzenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r., w tym Jana Dominiczaka.

W II edycji konkursu do grona laureatów zakwalifikowały się także dwie inne szkoły z Wielkopolski: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Organizatorzy, z uwagi na wysoki poziom prac, postanowili wyróżnić także kilka innych zespołów w tym drugą drużynę z ZSP nr 2 w Jarocinie w składzie: Jakub Bogacz, Kinga Migaszewska i Wiktoria Jakubowska z opiekunem Władysławem Staśkiewiczem; drugi zespół z Przygodzic, drużynę z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu.

 
Źródło: KPP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet