reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
19
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wilkowyja

Młodzi poeci

2018-06-19 11:06:00

Zdjęcie: jarocin.pl
Uczniowie jarocińskich podstawówek wzięli udział w gminnym konkursie poetyckim "I Ty możesz być poetą". Najlepsze wiersze zostały nagrodzone podczas podsumowania konkursu w Niepublicznym Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, który był organizatorem przedsięwzięcia.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Jarocin. Chętni mieli za zadanie wymyślić i „przelać” na papier trzy wiersze o dowolnej tematyce. - Młodzi poeci najczęściej pisali o zwierzętach lub opisywali swoje pasje. Ale były też wiersze patriotyczne – informuje Alina Kebernik, jedna z organizatorek spotkania z wierszem w Wilkowyi. Spośród zgłoszonych prac jury wyróżniło najlepsze w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII. W młodszej kategorii zwycięzcami zostali ex aequo: Marta Mąka i Krystian Kubacki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Złoto wśród starszych poetów przyznano Zuzannie Kowalik z Zespołu Szkół w Mieszkowie. - Wszystkie wiersze były piękne i kto wie, być może wśród naszych laureatów jest przyszły wielki poeta? – zastanawiała się Iwona Matyla, organizująca konkurs.  

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Niepublicznym Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Poprzedził je występ uczniów z miejscowej szkoły, którzy zaprezentowali piękne recytacje znanych polskich poetów. Niemałym zaskoczeniem dla uczestników konkursu była prezentacja, podczas której usłyszeli oni także własne wiersze w interpretacji koleżanek i kolegów z wilkowyjskiej szkoły. Artystyczny pokaz swych umiejętności dał nawet prezes fundacji prowadzącej szkołę w Wilkowyi. Piotr Pajchrowski zaśpiewał skomponowane przez siebie utwory, które współtworzył m.in. z przedszkolakami.

 

Wyniki konkursu "I Ty możesz być poetą"

Klasy I – III

- I miejsce - Marta Mąka, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

- I miejsce – Krystian Kubacki, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

- II miejsce – Kornelia Pawlak, Zespół Szkół w Mieszkowie

- III miejsce – Krzysztof Michalak, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

 

Wyróżnienia: Michalina Szmiel, Zespół Szkół w Mieszkowie; Wiktor Adamski, Zespół Szkół w Mieszkowie; Amelia Dorszyk, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie; Maria Silińska, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie; Jan Holz, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

 

Klasy IV – VII

- I miejsce – Zuzanna Kowalik, Zespół Szkół w Mieszkowie

- II miejsce – Olga Trawińska, Zespół Szkół w Mieszkowie

- III miejsce – Wiktoria Wojtecka, Zespół Szkół w Mieszkowie

 

:


Fotorelacja

Źródło: jarocin.pl


Reklama internetowa w gazecie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet