reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Taekwondo

Martyna i Alicja z medalami

2018-10-15 12:46:07

Dwa medale, złoty Martyny Stasik i brązowy Alicji Kowańdy, to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Mistrzostwach Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim . Sukces ten jest tym większy, że obie medalistki to dopiero drugoroczne juniorki i startem w Bornym Sulinowie debiutowały w imprezie seniorskiej.

Aż cztery reprezentantki Białych Tygrysów Jarocin wzięły udział w Mistrzostwach Polski Seniorów, które drugi rok z rzędu odbyły się w Bornym Sulinowie. Oprócz Zuzanny Kaczmarek, która już w zeszłym roku wystartowała w tej imprezie, dzięki decyzji Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego o dołączeniu do rywalizacji dziewcząt i chłopców z rocznika 2002, mogły również zaprezentować się Alicja Kowańdy, Martyna Stasik i Weronika Szymańska.
 
 
Z jarocińskich zawodniczek zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się rywalizująca w kategorii wagowej do 46 kg, Martyna Stasik. Dzięki dobremu rozstawieniu Martyna nie musiała wychodzić do pierwszej walki, natomiast  w walce finałowej pokonała przed poddanie trenera w trzeciej rundzie Sarę Masiewicz z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo Tygrys, zdobywając tym samym złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski. Przez Martynę ten dzień zostanie zapamiętamy również z powodu dwóch kontroli. Rano, przed startem wylosowano ją do ponownej wagi, na którą mogła wnieść maksymalnie 5%  więcej niż dnia poprzedniego, natomiast po samym finale została zaproszona przez kontrolerów Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) na pierwsze w życiu badanie antydopingowe. Należy dodać, że jest to zarazem historyczny, bo pierwszy złoty medal z imprezy seniorskiej, wywalczony przez zawodniczkę Białych Tygrysów. 
 
 
Drugi medal, tym razem brązowy, zdobyła startująca w wadze do 62 kg Alicja Kowańdy. W pierwszej walce Alicja pokonała 14:6 Wiktorię Horbę z Legionowskiej Akademii Sportów Walki, natomiast w półfinale przegrała minimalnie 14:16 z późniejszą złotą medalistką, Aleksandrą Anisiewicz, również z Legionowskiej Akademii Sportów Walki. W związku z tym, że w imprezach mistrzowskich w Polsce obowiązuje system repasaży, to Alicja musiała stoczyć jeszcze jedną walkę o brązowy medal. Spotkała się w niej z koleżanką klubową, Zuzanną Kaczmarek, która z kolei przegrała 7:13 swój pierwszy pojedynek z Anna Guzowską z AZS UWM Olsztyn. W starciu dwóch zawodniczek z Jarocina tym razem górą była młodsza z nich, czyli Alicja Kowańdy i to ona mogła cieszyć się z brązowego medalu, natomiast Zuzanna Kaczmarek musiała zadowolić się 5 . pozycją, ale bardziej niż z rywalkami, Zuzanna przegrała tym razem z chorobą. W Bornym Sulinowie wystartowała także Weronika Szymańska, która w pierwszym starciu w wadze do 49 kg uległa zdecydowanie 2:15 późniejszej srebrnej medalistce Justynie Pałaszewskiej z Startu Olsztyn.
 
 
- W związku z dość późną decyzją PZTO o dopuszczeniu do startu dziewcząt z rocznika 2002 traktowaliśmy ten start poważnie, ale nie nastawialiśmy się na jakieś medalowe zdobycze. Inaczej to wyglądało dla Zuzanny Kaczmarek, która chciała w tym roku poprawić zeszłoroczne osiągnięcie, czyli wywalczyć coś więcej niż brązowy krążek. Niestety tym razem okazało się, że prawie dwa miesiące ciężkiej pracy i bardzo dobra forma uciekła wraz z pojawieniem się choroby, a dokładnie zapalenia oskrzeli, które dopadło Zuzę dzień przed wyjazdem na zawody. Mimo prób zadziałania antybiotykami oraz niezrzucania wagi, a tym samym startu w wyższej kategorii wagowej moja podopieczna była cieniem siebie i później żałowałam, że pozwoliłam jej w ogóle wystartować w tej imprezie. Jeżeli chodzi o start medalistek: Martyny i Alicji, to jestem z nich bardzo zadowolona. Martyna udowodniła, że gdy będzie startować w wadze, do której jest predysponowana, czyli do 46 kg, to w Polsce może długo w niej królować. Z bardzo dobrej strony pokazała się również Alicja, która tym ogromnym dla niej sukcesem mam nadzieję, że wreszcie uwierzyła, że może pokonać praktyczni każdego w Polsce i to nawet w seniorskiej rywalizacji. Z rocznika 2002 w Bornym Sulinowie wystartowała jeszcze Weronika Szymańska, która tym razem wystartowała w wadze do 49 kg i był to występ dość przeciętny. Mam jednak nadzieję, że Weronika wreszcie zrozumiała, że jej warunki fizyczne predysponują ją wyłącznie do startów w kategorii wagowej do 46 kg i tylko w niej ma szansę na równorzędną rywalizację z czołówką krajową i skuteczną walkę o medale. Jeżeli chodzi o nasze dalsze plany, to obecnie dwójka dziewcząt, Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik przebywają na zgrupowaniu kadry U21 w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, gdzie szlifują formę przed startem, co jest dla nas znowu ogromnym wyróżnienie i sukcesem dziewcząt, w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które na początku listopada odbędą się w Warszawie. Pozostała ekipa juniorów i kadetów szykuje się natomiast do startów w Pucharze Polski, a młodzicy – do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które na końcu października odbędą się w Jarocinie - informuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.
 
 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet