reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Malował odwrócone krzyże

2019-01-10 08:35:53

Zdjęcie: KPP Jarocin
Aktem oskarżenia wobec 26–letniego mieszkańca Jarocina zakończyła się sprawa uszkodzenia elewacji. Zarzuty w nim zawarte dotyczą uszkodzenia mienia i uszkodzenia zabytków na terenie Jarocina - w tym zabytkowych elewacji krużganków kościoła i Ratusza. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pod koniec ubiegłego roku do jarocińskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu mienia poprzez naniesienie na elewację budynku symbolu odwróconego krzyża. Gdy kryminalni pracowali nad sprawą i zbierali dowody, do komendy zgłosiły się kolejne osoby, których budynki uszkodzone zostały przez wątpliwą twórczość malarską.

 

Pomocny dla ustalenia sprawcy okazał się monitoring. Mężczyzna, który za pomocą czarnego sprayu uwiecznił na elewacjach swoje wizje, sam został uwieczniony dzięki okolicznym kamerom. Dzięki nagraniu policjanci ustalili, że podejrzewanym o wątpliwą twórczość artystyczną jest 26-letni mieszkaniec Jarocina. Do zatrzymania sprawcy doszło jeszcze tego samego dnia.

 

Mężczyzna wstępnie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Jednak w ciągu kolejnych dni, do jednostki zgłosili się inni poszkodowani. Ostatecznie okazało się, że mężczyzna uszkodził w ten sposób 11 elewacji, w tym takie, które wpisane są na listę zabytków, m.in. krużganki kościelne czy podcienie Ratusza. Łączne szkody, jakie ponieśli pokrzywdzeni oszacowane zostały na blisko 17,5 tys. złotych.

 

26-latek ponownie trafił na komendę gdzie policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia w związku z wybrykiem chuligańskim i uszkodzenia zabytków za co może trafić do więzienia na 5 lat. Nie wykluczone, że będzie musiał także pokryć z własnej kieszeni koszty naprawy wyrządzonej szkody. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.Fotorelacja

Źródło: KPP Jarocin


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet