reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jarocin

Macie jakieś zdjęcia przedstawiające kapliczkę?

2018-11-29 12:02:58

Zdjęcie: jarocin.pl
W ramach prowadzonych prac mających na celu rewitalizację Parku Radolińskich, planowane jest odnowienie kapliczki Joanny znajdującej się przy alei grabowej, w narożniku parku, przy boiskach spółki Jarocin Sport. Obiekt został w ostatnich latach zdewastowany. Za kilka miesięcy ten parkowy zakątek zostanie oświetlony, a przy wejściu będzie zainstalowana kamera monitoringu. Ma to zapobiec kolejnym dewastacjom lub ustaleniu ich sprawców.

W związku z planami odnowienia kapliczki poszukiwane są zdjęcia z okresu sprzed II wojny światowej, powojennego, a także z ostatnich lat, kiedy jeszcze obelisk był zwieńczony „daszkiem” nawiązującym do herbu Leszczyc, którym posługiwali się Radolińscy i von Radolinowie. - Chcielibyśmy także odtworzyć cztery malowidła znajdujące się niegdyś w górnej części kapliczki – informuje Robert Kaźmierczak, z-ca burmistrza Jarocina. - Z relacji wiemy, że jedno z nich przedstawiało kopię wizerunku Najświętszej Marii Panny autorstwa Rafaela. W zbiorach muzealnych zachowało się tylko jedno zdjęcie przedstawiające wygląd kapliczki sprzed zniszczeń. Obecnie próbujemy zidentyfikować, jaką postać przedstawia widoczne na nim malowidło – dodaje z-ca burmistrza.  Urzędnicy poszukują także zdjęć zegara słonecznego, który niegdyś znajdował się przy Domu Ogrodnika przy bramie wejściowej od strony ul. Kasztanowej. Zegar słoneczny także będzie przywrócony do parku. Cenne będą także fotografie pokazujące inne części parku, np. aleję grabową, która układała się w bindaż, czyli rosnące obustronnie graby splatały się nad drogą tworząc rodzaj sklepienia.

 

- Często się zdarza, że cenniejsze fotografie od tych, które znajdują się w muzeum czy w archiwach państwowych posiadają sami mieszkańcy w swoich prywatnych zbiorach. Zależy nam na tym, aby je wypożyczyć, zeskanować, oddać właścicielom i wykorzystać do prowadzonych prac rewitalizacyjnych – zachęca mieszkańców do poszukiwań Robert Kaźmierczak. Osoby posiadające takie fotografie proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Jarocinie tel. 62 749 96 00, sekretariat@jarocin.pl.

 
Źródło: jarocin.pl


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet