reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Lokalny Klub Rodzinny dla rodzin z dziećmi do 5 roku życia

2019-04-12 11:26:18

Od początku roku w Jarocinie działa Lokalny Klub Rodzinny dla rodzin z małymi dziećmi w wieku od urodzenia do 5 roku życia. To jeden z trzech podobnych w Wielkopolsce. O idei utworzenia klubu rozmawiali z dziennikarzami przedstawiciele władz samorządowych gminy Jarocin, ośrodka pomocy społecznej i realizatorów projektu „Dobry strat”.

LKR powstał w ramach innowacyjnego projektu „Dobry Start", który ma na celu zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych rodzinom z małymi dziećmi. Projekt jest realizowany przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Gminą Jarocin. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. - Po przedstawieniu wstępnej koncepcji, jak taki klub miałby funkcjonować na naszym jarocińskim gruncie, wniosek zyskał aprobatę, dzięki czemu to potrzebne miejsce mogło w Jarocinie zaistnieć – informował podczas spotkania z dziennikarzami Igor Armon, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. - Jarocin jest jedną z trzech miejscowości, które zostały wybrane spośród kilkunastu ubiegających się o dofinansowanie. Dwie pozostałe to Rawicz i Czarnków. Cieszymy się, że możemy realizować nową usługę społeczną skierowana do rodzin z małymi dziećmi od urodzenia do 5 roku życia, również z różnymi trudnościami np. wychowawczymi – dodał dyrektor MGOPS.  
 
 
 
Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie znajduje się w lokalu gminnej spółki - Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w bloku na Osiedlu 1000-lecia. Od początku tego roku rodziny z małymi dziećmi mogą w klubie ciekawie spędzić czas pod okiem zespołu wykwalifikowanych konsultantów rodzinnych. - Przestrzeń jest zaaranżowana w taki sposób, żeby odpowiadała na ważne potrzeby małych dzieci – jest bezpieczna i dostępna a jednocześnie ucząca a zarazem modelowana w zależności od potrzeb uczestników spotkań – informuje Agnieszka Majdecka – lokalny koordynator projektu. - Dzieci w towarzystwie swoich rodziców mają okazję do wspólnej zabawy w różnych kącikach. Rodziny z małymi dziećmi mają również dostęp do zabawek, materiałów edukacyjnych oraz książek. Czas spędzony w Lokalnym Klubie Rodzinnym jest więc również doskonałą okazją do pogłębiania więzi z dzieckiem, poprzez wspólną, przynoszącą wszystkim radość, zabawę.
 
 
 
 
W ramach spotkań w jarocińskim klubie, poza bezpłatnymi zajęciami edukacyjno – rozwojowymi, a także wydarzeniami kulturalno – edukacyjnymi, już wkrótce w klubie dostępni będą także specjaliści, tacy jak: logopeda, położna, psycholog, prawnik.
 
 
 
Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie zlokalizowany jest w bloku nr 44 przy ul. Św. Ducha i czynny jest  w każdy wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00.
 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet