reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ciekawostka

Która szkoła zebrała najwięcej śmieci?

2019-04-15 12:47:01

Zdjęcie: Archiwum
12 ton odpadów, w tym 6,7 tony plastikowych nakrętek, 363 kg puszek aluminiowych oraz 5,3 tony baterii zebrano w ramach II etapu szkolnego konkursu „Region Czysty na 6”. Spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie, tym razem najlepsza okazała się klasa IV z Zespołu Szkół w Krzykosach. W ciągu czterech miesięcy każdy uczeń tej klasy średnio zebrał 5,6 kg odpadów.

Przypomnijmy, że pierwszy etap konkursu „Region Czysty na 6” zakończył się 30 listopada. Wygrała go klasa 5b z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. W tej części konkursu najwięcej odpadów zebrała Gmina Krzykosy - średnio: 3,3 kg na jednego ucznia. Także w drugiem etapie, w ilości zebranych odpadów prym wiedzie Gmina Krzykosy. Zebrano tam średnio 2,15 kg odpadów w przeliczeniu na jednego ucznia. Na drugim miejscu uplasowała się Gmina Chocz- 1,55 kg, a na trzecim Gmina Gizałki – 1,39 kg .
 
 
Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie konkursem, a tym samym coraz większa świadomość ekologiczna najmłodszych mieszkańców. Od września szkoły zebrały już łącznie 26 ton odpadów, które już posegregowane, trafiły do naszego zakładu –  podsumowuje akcję Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO.
 
 
Ostatni – trzeci etap wielkiej segregacji odpadów w szkołach trwać będzie do 30 maja 2019. Zwycięzcę całej zbiórki poznamy w czerwcu tego roku podczas kolejnego EkoŚwiętowania. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych  puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki Zakład Gospodarki Odpadami przekaże na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu.
 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet