reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Kontrola może zakończyć się dla niego pobytem w więzieniu

2018-10-25 15:06:20

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci z Jarocina rozdali kilkadziesiąt darmowych alkotestów kierowcom jeżdżącym po drogach powiatu jarocińskiego. Akcję "Sam sprawdź promile" zorganizowali wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu a przeprowadzona ona została w ramach działań „Trzeźwy poranek – zero tolerancji”. Niestety, byli też tacy, którzy kierując samochodami, z trzeźwością niewiele mieli wspólnego.

W poniedziałkowy poranek policjanci z jarocińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu jarocińskiego. Patrole kontrolowały kierowców zarówno w centrum miasta jak i na terenie okolicznych wiosek. Akcja ta była kontynuacją działań „Trzeźwy poranek – zero tolerancji”.Policjanci skontrolowali ponad 100 kierowców samochodów i zatrzymali jednego kierowcę, który niestety zapomniał, że za kierownicę powinni siadać Ci, którzy w swoim organizmie nie przewożą alkoholu. Dla takich zachowań policjanci nie są i nie będą tolerancyjni, o czym przekonał się 65-latek. Badanie stanu trzeźwości u mieszkańca gminy Kotlin wykazało, że kierując samochodem marki Mitsubishi, miał 1,3 promila alkoholu w krwi. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara więzienia do lat 2 i pożegna się z prawem jazdy na okres 3 lat.

 

Działania prowadzone przez jarocińską drogówkę połączone były z akcją profilaktyczną „Sam sprawdź promile”. Celem akcji była zmiana świadomości kierujących samochodami. Policjanci przypominali, że alkohol spożywany dzień wcześniej, w organizmie może znajdować się jeszcze następnego dnia. Kontrolowanym wręczono także ponad 50 darmowych alkotestów by, zanim usiądą za kierownicą, sami mogli sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się, że nie stworzą zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

 

Kierowcy byli miło zaskoczeni takimi upominkami. Policjanci mają natomiast nadzieję, że w razie potrzeby zrobią oni użytek z alkotestów zanim zdecydują się wyruszyć w podróż swoimi pojazdami. 

 

Działania przeprowadzone zostały przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, który przekazał  na potrzeby akcji darmowe alkotesty.

 

 
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet