reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Z policji

Kontrola może zakończyć się dla niego pobytem w więzieniu

2018-10-25 15:06:20

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci z Jarocina rozdali kilkadziesiąt darmowych alkotestów kierowcom jeżdżącym po drogach powiatu jarocińskiego. Akcję "Sam sprawdź promile" zorganizowali wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu a przeprowadzona ona została w ramach działań „Trzeźwy poranek – zero tolerancji”. Niestety, byli też tacy, którzy kierując samochodami, z trzeźwością niewiele mieli wspólnego.

W poniedziałkowy poranek policjanci z jarocińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu jarocińskiego. Patrole kontrolowały kierowców zarówno w centrum miasta jak i na terenie okolicznych wiosek. Akcja ta była kontynuacją działań „Trzeźwy poranek – zero tolerancji”.Policjanci skontrolowali ponad 100 kierowców samochodów i zatrzymali jednego kierowcę, który niestety zapomniał, że za kierownicę powinni siadać Ci, którzy w swoim organizmie nie przewożą alkoholu. Dla takich zachowań policjanci nie są i nie będą tolerancyjni, o czym przekonał się 65-latek. Badanie stanu trzeźwości u mieszkańca gminy Kotlin wykazało, że kierując samochodem marki Mitsubishi, miał 1,3 promila alkoholu w krwi. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara więzienia do lat 2 i pożegna się z prawem jazdy na okres 3 lat.

 

Działania prowadzone przez jarocińską drogówkę połączone były z akcją profilaktyczną „Sam sprawdź promile”. Celem akcji była zmiana świadomości kierujących samochodami. Policjanci przypominali, że alkohol spożywany dzień wcześniej, w organizmie może znajdować się jeszcze następnego dnia. Kontrolowanym wręczono także ponad 50 darmowych alkotestów by, zanim usiądą za kierownicą, sami mogli sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się, że nie stworzą zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

 

Kierowcy byli miło zaskoczeni takimi upominkami. Policjanci mają natomiast nadzieję, że w razie potrzeby zrobią oni użytek z alkotestów zanim zdecydują się wyruszyć w podróż swoimi pojazdami. 

 

Działania przeprowadzone zostały przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, który przekazał  na potrzeby akcji darmowe alkotesty.

 

 
Źródło: KPP Jarocin

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet