reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl

Piątek
15
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Z policji

Kolizja, ucieczka i 2,5 promila

2018-11-22 08:36:51

Zdjęcie: KPP Jarocin
Zatrzymane prawo jazdy, zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to tylko część konsekwencji, jakie poniesie 40-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez jarocińską policję. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania 40-latka doszło we wtorek po południu w Cielczy dzięki telefonicznej informacji od świadka zdarzenia. Zgłaszający widział, jak kierowca samochodu marki VW Golf uderzył w zaparkowany na poboczu drogi inny pojazd, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Policjanci ustalili kim jest kierowca „golfa” i udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam, na posesji zastali będący w ich zainteresowaniu samochód, który miał wyraźne ślady zderzenia. Właściciel pojazdu również był na miejscu.

 

Ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że kierujący był pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 1,24 mg/l co daje 2,5 promila w organizmie. 

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie, gdzie wykonano kolejne badania. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi uprawnienia do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec sprawców przestępstwa z art 178a kk, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres minimum3 lat.

 

Zatrzymane prawo jazdy to tylko część konsekwencji, jakich mogą spodziewać się nietrzeźwi kierowcy. Za to przestępstwo grozi także kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może także zobowiązać podejrzanego do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Źródło: KPP Jarocin


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet