reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z policji

Kolizja, ucieczka i 2,5 promila

2018-11-22 08:36:51

Zdjęcie: KPP Jarocin
Zatrzymane prawo jazdy, zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to tylko część konsekwencji, jakie poniesie 40-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez jarocińską policję. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania 40-latka doszło we wtorek po południu w Cielczy dzięki telefonicznej informacji od świadka zdarzenia. Zgłaszający widział, jak kierowca samochodu marki VW Golf uderzył w zaparkowany na poboczu drogi inny pojazd, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Policjanci ustalili kim jest kierowca „golfa” i udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam, na posesji zastali będący w ich zainteresowaniu samochód, który miał wyraźne ślady zderzenia. Właściciel pojazdu również był na miejscu.

 

Ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że kierujący był pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 1,24 mg/l co daje 2,5 promila w organizmie. 

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie, gdzie wykonano kolejne badania. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi uprawnienia do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec sprawców przestępstwa z art 178a kk, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres minimum3 lat.

 

Zatrzymane prawo jazdy to tylko część konsekwencji, jakich mogą spodziewać się nietrzeźwi kierowcy. Za to przestępstwo grozi także kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może także zobowiązać podejrzanego do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Źródło: KPP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet