reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Poniedziałek
26
luty
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Liceum

Jarociński kucharz i „Dzień dobry TVN”

2018-02-02 08:02:00

Zdjęcie: powiat-jarocinski.pl
Jakub Kasprzak jest szefem kuchni renomowanej restauracji, pasjonatem kulinarnym, współzałożycielem projektu Poznańscy Kucharze Razem, laureatem Kulinarnego Pucharu Polski oraz zdobywcą III miejsca na warszawskim Wine Food Noble Night. Co go łączy ze stacją TVN i jarocińskim liceum?

Wiele razy licealiści wybuchali śmiechem w trakcie spotkania z kucharzem Jakubem Kasprzakiem. Bardzo żywiołowo i ciekawie absolwent z 2005 roku opowiadał o swoim życiu.
 
Wspominając liceum powiedział, że chodził do klasy, o której często było głośno w szkole, np. z powodu największej ilości godzin nieusprawiedliwionych w miesiącu. Takie i inne niechlubne rekordy wspomina dzisiaj z koleżankami i kolegami w trakcie spotkań. Po maturze, jak wielu w tamtych czasach, poszedł na marketing i zarządzanie. Ze studiów zrezygnował po pół roku i poszedł pracować do restauracji. A potem postanowił podróżować i pracować. Był m.in. w Stanach, Kanadzie, Francji, Austrii i Norwegii. Zwiedził również Tajlandię i Chiny. 
 
Jest współzałożycielem inicjatywy Poznańscy Kucharze Razem. Pięć lat temu dziesięciu topowych kucharzy postanowiło razem przygotowywać kolacje degustacyjne. Startował w wielu konkursach, m.in. dwukrotnie był laureatem w Kulinarnym Pucharze Polski. Teraz przygotowuje się do udziału w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie kulinarnym Bocuse d’Or w Lyonie. Ostatnio gotuje również na ekranie w programie „Dzień dobry TVN”. Źródło: powiat-jarocinski.pl

Zapytaj prawnika