reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Ciekawostka

Jarocin na 5. miejscu w Wielkopolsce!

2019-03-01 12:57:09

- Jarocin zajmuje 5 miejsce wśród wielkopolskich samorządów, biorąc pod uwagę wartość realizowanych projektów z unijnym dofinansowaniem – mówi z zadowoleniem burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Dane pochodzą z zestawienia Głównego Urzędu Statystycznego, który poddał analizie 2,5 tysiąca polskich samorządów.

W całym kraju jarociński samorząd zajął bardzo dobre - 72 miejsce. - Gdyby jednak podzielić wielkość zainwestowanych środków przez liczbę mieszkańców, to Jarocin znalazłby się w tym rankingu zdecydowanie wyżej, bo wyprzedzają nas tylko większe miasta. W Wielkopolsce - takie, jak Poznań, Gniezno, Konin. Do tego proinwestycyjnego grona dołączają dwie - znacznie mniejsze - gminy: Suchy Las i Jarocin – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Gmina Jarocin uzyskała tytuł lidera inwestycji wśród samorządów. Wiele z nich mogło być zrealizowanych właśnie dzięki wsparciu unijnemu.
 
 
Największym z projektów realizowanych w gminie Jarocin z unijnym dofinansowaniem jest projekt pn. „Gospodarka wodno – ściekowa na terenie gminy Jarocin”. Na jego wykonanie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie pozyskało 128 mln zł z unijnego budżetu. Całe przedsięwzięcie opiewa na kwotę ćwierć miliarda złotych – tyle środków zostanie zainwestowanych w rozwój gminy i podniesienie standardu życia jej mieszkańców. Unijne dofinansowanie wspiera także, realizowaną w Jarocinie na wielką skalę, rewaloryzację parków i zieleni miejskiej. Inwestycja obejmuje teren trzech jarocińskich parków i ulice, które łączą te parki.  Środki pozyskane przez gminę na ten cel to kolejne 12 mln zł. Zieleń pojawi się m.in. wzdłuż wybudowanego w ubiegłym roku łącznika dróg od Wrocławskiej do Śródmiejskiej. Nie bez znaczenia jest, że usprawnienie komunikacji drogowej w mieście było możliwe także dzięki wsparciu pochodzącemu z funduszy unijnych. Przykładem jest połączenie ul. Wojska Polskiego z węzłem Jarocin na obwodnicy, który będzie alternatywą dla obciążonej ul. Św. Ducha.
 

Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet