reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Jakie są plany drogowe na najbliższy rok?

2019-01-11 13:15:59

Sztandarową inwestycją drogową 2019 roku będzie budowa ronda przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i ul. Śródmiejskiej. Rondo scali dwa łączniki drogowe wybudowane przez gminę w 2018 roku. Umowny termin zakończenia robót wyznaczony został na połowę 2019 roku. Jakie jeszcze inwestycje drogowe zaplanowano w tegorocznym budżecie Gminy Jarocin?

W Jarocinie, w ramach przedsięwzięć drogowych planowana jest także przebudowa nawierzchni jezdni oraz ciągów pieszo-rowerowych ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Gmina Jarocin stara się o dofinansowanie zadania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Samorząd gminny będzie ubiegał się także o dofinansowanie budowy drogi od ul. Poznańskiej do ul. Św. Ducha w Jarocinie. W ramach tego zadania przewidziana jest przebudowa nawierzchni jezdni, a także ciągu pieszego i rowerowego ulic: Kasztanowej, Do Zdroju, Wrzosowej i Maratońskiej.

 

W Mieszkowie przebudowany zostanie gminny odcinek ul. Dworcowej, od dworca kolejowego w kierunku lasu. Zaplanowano tam położenie nawierzchni asfaltowej, wybudowanie parkingów oraz ciągu chodników. Realizacja zadania przewidziana jest w trzecim kwartale 2019 roku, po zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz oświetlenia ulicznego typu LED wykonywanego przez Zakład Usług Komunalnych.

 

W 2019 roku zaplanowano także przebudowę dróg na osiedlu przy ul. Cmentarnej w Witaszycach. Ulice: Pogodna, Radosna, Jarzębinowa pokryte zostaną kostką brukową. Termin realizacji zadania uzależniony jest od budowy kanalizacji deszczowej na tym osiedlu. O pozyskanie środków na dofinansowanie zadania zabiega jarocińska spółka wodociągowo-kanalizacyjna.

 

Jednocześnie gmina prowadzić będzie prace projektowe, które umożliwią realizację kolejnych zadań. Jednym z nich ma być kontynuacja, rozpoczętych w 2018 roku, prac projektowych związanych z budową łącznika drogowego wraz z budową ścieżki rowerowej od ul. Maratońskiej w Jarocinie do drogi Wilkowyja-Cielcza. Kontynuowane będą także projekty związane z budową drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych przy ul. Poznańskiej w Jarocinie. Samorząd pochyli się także nad projektami związanymi: z budową łącznika drogowego między drogą krajową nr 15 a Strefą Ekonomiczną w Golinie oraz przebudową ulicy Leśnej w Bachorzewie. W 2019 roku opracowywany ma być także projekt mający na celu połączenie drogi gminnej przy drodze ekspresowej S11 w Cielczy z drogą w Wilkowyi.


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet