31

Lekkoatletyka

Historyczny występ Przełaju

2017-09-21 10:22:47

Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Przełaj Żerków osiągnęli historyczny sukces sportowy, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Goleniowie.

Podopieczni Władysława Bierły, Romana Wyduby i Dawida Bierły zdobyli 6 medali (2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe). W punktacji klubowej zajęli trzecie miejsce, zdobywając 25 punktów oraz ustępując tylko MKS „Juwenii” Puszczykowo i MKS „Kusy” Szczecin.

W historii klubu był to najlepszy występ lekkoatletów. Zawody te były jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się w Białej Podlaskiej w najbliższy weekend i na które zakwalifikowało się 10 zawodników z UKS „Przełaj” Żerków.

Wyniki zawodników UKS Przełaj:

Złote medali zdobyli: Dawid Aleksandrowicz w chodzie na dystansie 5000m z wynikiem 2:43.57 oraz sztafeta 4x100m chłopców w składzie Paweł Guździoł, Szymon Juszczak, Dawid Urbaniak i Łukasz Łysiak z wynikiem 46.32.

Srebrny medal zdobył: Szymon Juszczak w biegu na dystansie 200m ppł. z wynikiem 28.75.

Brązowe medale zdobyli: Zofia Sołtysiak w biegu na dystansie 80m ppł. z wynikiem 13.07, Julia Musiołowska w chodzie na dystansie 3000m z wynikiem 16:55.64 oraz Dawid Urbaniak w bieg na dystansie 200m ppł. w wynikiem 28.95.

Oprócz medalistów punkty dla klubu zdobyli: Natalia Drzewiecka, Angelika Jankowska, Amelia Kasprzak, Kinga Kiełbasa, Sandra Furmaniak, Łukasz Łysiak, Paweł Guździoł, Mateusz Czaczyk, Korneliusz Jacoszek.

Źródło: zerkow.pl