reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Fundament pod kaplicę wylany

2018-01-11 07:01:00

Budowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala wkroczyła w kolejny etap. W ostatnich dniach wykonano m.in. zbrojenie i zalano płytę pod klatkę schodową i słupy, częściowo wymieniono instalację kanalizacji deszczowej, podłączono tymczasową instalację wodociągową wraz wodomierzem. Został też opracowany projekt zmiany posadowienia kaplicy na płycie żelbetowej.

- Kilka tygodni temu plac budowy w swoje ręce przejęło konsorcjum Heli Factor, które cały czas prowadzi tam roboty. A te idą sprawnie - podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala. 
 
- Cieszy nas to, że pogoda dopisuje i wszystkie prace można wykonywać bez przestojów. Konsorcjum działa sprawnie i przede wszystkim swoimi działaniami nie wprowadza zamieszania na terenie szpitala, co ma ogromne znaczenie w przypadku pacjentów i personelu. Nie ma takich sytuacji, że przez główny parking przejeżdża ciężki sprzęt, który stanowi zagrożenie. Również karetki nie mają problemów z wyjazdami. Firma poważnie podeszła do sprawy i bardzo dobrze rozwiązała logistycznie wszystkie niedogodności - uważa szef placówki. 
 
Z raportu budowy wynika, że zgodnie z założeniami wykonano w 30% ściany z bloczków betonowych i ścianę żelbetową dobudowywanego budynku.
 
- Trwają prace przy ścianie żelbetowej przy budynku oddziału wewnętrznego, dostarczono też wszystkie materiały do wentylacji w istniejącym obiekcie, a ta została już wykonana w blisko 90% na piętrze. Pozostał jeszcze parter, na który instalowanie wentylacji już się rozpoczęło. Zrobiono również fundament żelbetowy pod kaplicę. Z kolei na klatce schodowej wykonano szalunek i lada moment wykonawca przystąpi do wylewania betonu. Zakończono też prace rozbiórkowe dachu na budynku oddziału wewnętrznego i rozpoczęto stawianie  ścian na istniejącym budynku byłego oddziału wewnętrznego (kolejne piętro)  - dodaje prezes  Leszek Mazurek.
 
Cała inwestycja została oszacowana na ponad 8 500 000 zł. Spółka HELI FACTOR  jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych a także koordynuje prace konsorcjum. Konstrukcja budynku zostanie objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4-letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na trzy lata. 
REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet