reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Taekwondo

Dziesięć medali dla Białych Tygrysów!

2019-04-26 08:48:16

Dziesięć medali - pięć srebrnych i pięć brązowych - wywalczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski rozegranym w Olecku. Ze srebrnych krążków cieszyć się mogły kadetki - Aleksandra Szymczak, Marta Stasik i Maja Bierła oraz juniorki - Martyna Stasik i Natalia Wosiek, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły młodziczki - Zuzanna Szymkowiak i Anita Murawska, kadetka Julia Jędrzejczak oraz juniorki - Alicja Kowańdy i Weronika Szymańska.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski P1 Hidori Cup Olecko 2019 wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek, w tym liczna, bo aż dwudziestoosobowa reprezentacja MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

 

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili kadeci i kadetki, którzy oprócz punktów do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego walczyli przede wszystkim o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zwanej też Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Z grona kadetów najlepiej wypadły medalistki srebrne - Aleksandra Szymczak, Marta Stasik i Maja Bierła oraz brązowa Julia Jędrzejczak. Na piątej pozycji uplasowały się Emilia Jędrzejczak, Michalina Wróbel i Joanna Szymczak. Jedną walkę wygrał również Eryk Mikołajczak, natomiast Klaudia Łyskawa, Klaudia Krukowska, Natalia Sobczak, Bartosz Gabrysiak oraz Cezary Trzcieliński przegrali swoje pierwsze pojedynki i odpadli z dalszej rywalizacji. Po zliczeniu punktów z dwóch turniejów eliminacyjnych do OOM okazało się, że do turnieju finałowego awansowała rekordowa, bo aż ośmioosobowa reprezentacja w składzie - Aleksandra Szymczak, Marta Stasik, Maja Bierła, Julia Jędrzejczak, Emilia Jędrzejczak, Michalina Wróbel, Joanna Szymczak i Natalia Sobczak.

 

W drugim dniu zawodów na matach w Olecku zaprezentowali się młodziczki i młodzicy oraz juniorki i juniorzy. Z tego grona na drugim stopniu podium stanęły juniorki - Martyna Stasik i Natalia Wosiek, natomiast na najniższym jego stopniu uplasowały się kolejne juniorki - Alicja Kowańdy i Weronika Szymańska oraz dwie młodziczki - Zuzanna Szymkowiak i Anita Murawska. Tego dnia zaprezentował się również junior Patryk Naskręski, który przegrał swoją pierwszą walką.

 

- Do Olecka jechaliśmy, aby zakwalifikować jak największe grono do zawodów finałowych OOM oraz po kolejne punkty do rankingu PZTO. Jeżeli chodzi o ten pierwszy cel, to udało się go zrealizować wręcz z nadwyżką. Przed sezonem zakładałam, że realnie możemy powalczyć o sześć kwalifikacji, dzięki zaangażowaniu i poważnemu potraktowaniu treningów i zawodów udało się to aż ośmiu zawodnikom i im w szczególności należą się wielkie brawa. Trzeba jednak zauważyć, że Klaudia Krukowska, która zajęła 11. miejsce w swojej kategorii wagowej, miała tyle samo punktów co dziewiąta i dziesiąta zawodniczka, a awans przegrała (kwalifikowała się pierwsza „10”) tzw. małymi punktami, czyli punktami zdobytymi podczas walk, a blisko awansu był również Eryk Mikołajczak. Jeżeli chodzi o drugi cel, czyli wywalczenie jak największej ilości punktów do rankingów PZTO przez zawodniczki zajmujące bardzo wysokie lokaty w swoich kategoriach wagowych, to troszkę ich potraciliśmy. Swoje walki finałowe przegrały i niestety najczęściej z swoimi bezpośrednimi rywalkami, kadetki Maja Bierła, Marta Stasik i Aleksandra Szymczak oraz juniorka Martyna Stasik, dopiero trzecie miejsce zajęła Alicja Kowańdy, natomiast chora Joanna Szymczak uplasowała się na piątej pozycji. Po bardzo długiej przerwie medal w rywalizacji juniorów zdobyła wreszcie juniorka Natalia Wosiek, a kolejny medal po bardzo dobrej, choć przegranej walce wywalczyła Weronika Szymańska. Z dobrej strony zaprezentowały się również młodziczki. Obie zawodniczki, Zuzanna Szymkowiak i Anita Murawska, która przerwała wreszcie passę 5. miejsc, mogły cieszyć się z zdobycia brązowych krążków. Tego samego koloru krążek, debiutancki w rywalizacji kadetów, wywalczyła również Julia Jędrzejczak. Tym startem zakończyliśmy pierwszy cykl startów i teraz wchodzimy w okres ciężkiej pracy, przed zbliżającymi się wielkimi krokami imprezami mistrzowskimi: Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzieżowców oraz Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików - mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

 


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet