reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Straż pożarna

Działania na terenie starej gorzelni w Mieszkowie

2018-10-08 13:45:53

Zdjęcie: KP PSP Jarocin/st.str. Mariusz Kaźmierczak
Atak nożownika, pożar kotłowni, zabezpieczenie uszkodzonego dachu oraz pomoc poszkodowanemu z urwaną nogą - co się działo na terenie gorzelni w Mieszkowie?

W dniu 6 października 2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie wraz z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie, Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jarocin oraz formacjami Obrony Cywilnej przeprowadziły wspólne ćwiczenia służb w zakresie „Współdziałanie formacji OC ze służbami, inspekcjami i strażami podczas realizacji zadań ratowniczych i ochronnych” wraz z „Ćwiczeniami taktyczno - bojowymi z zakresu działań ratowniczo - gaśniczych oraz usuwania skutków nawałnic i anomalii pogodowych”

 

Ćwiczenia odbyły się w miejscowości Mieszków, ul. Dworcowa, na terenie nieczynnej gorzelni. Poprzedzone były częścią teoretyczną i odprawą służb w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. gen. Stanisława Taczaka.

 

Uczestnicy ćwiczyli m.in. współdziałanie między służbami, zabezpieczenie terenu działań, rozpoznawanie i ocena zagrożenia, standardy gotowości operacyjnej jednostek, działania ratownicze i zabezpieczające, dotarcie do poszkodowanych lub zagrożonych ludzi oraz udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy, działania ratownicze i zabezpieczające z uwzględnieniem asekuracji ratowników, ewakuacja ludzi z miejsc występowania zagrożenia życia i zdrowia, zabezpieczenie budynku uszkodzonego podczas np. działań wojennych lub anomalii pogodowych.

 


Zorganizowano cztery pozorowane zdarzenia, podczas których zadaniem służb było udzielenie pomocy osobie zaatakowanej przez nożownika i obezwładnienie napastnika, działania ratowniczo-gaśnicze podczas pożaru kotłowni, zabezpieczenie uszkodzonego dachu przy użyciu plandek wraz z udzieleniem pomocy osobie, której w wyniku wybuchu „urwało” nogę oraz doskonalono techniki pracy pilarką spalinową podczas usuwania drzew trudnych i wiatrołomów.

 

Na terenie ćwiczeń wyznaczono miejsce dla obserwatorów – widzów.

 
Źródło: KP PSP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet