reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
21
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Taekwondo olimpijskie

Dwa razy piąte miejsce

2017-11-16 08:30:18

Na piątych lokatach uplasowały się zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin, Zuzanna Kaczmarek i Anna Zbawiona w rozegranych w Bornym Sulinowie XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim.

Tym razem bez medalu wróciły z Mistrzostw Polski Seniorów zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin. W tegorocznej edycji mistrzostw wystartowały dwie reprezentantki z Jarocina, obrończyni srebrnego medalu z zeszłego roku Anna Zbawiona oraz debiutująca w rywalizacji seniorów, jeszcze juniorka - Zuzanna Kaczmarek.

 

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła rywalizująca w kategorii wagowej do 62 kg, trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, Anna Zbawiona. W półfinale spotkała się z Karoliną Ziejewską (AZS UWM Olsztyn), z którą przy remisie 3:3 po trzech rundach, w dodatkowej, czwartej rundzie, straciła jako pierwsza tzw. złoty punkt i tym samym zamiast przygotowywać się do walki finałowej, musiała stoczyć bój o brązowy medal. Niestety i w tej walce Anna okazała się minimalnie słabsza od swojej rywalki Aleksandy Anisiewicz (LASW Legionowo) i po porażce 3:4 musiała zadowolić się piątą lokatą. Swoją pierwszą walkę przegrała także występująca w nowej dla siebie kategorii wagowej do 57 kg Zuzanna Kaczmarek, dla której był to debiut w rywalizacji seniorskiej. W pojedynku z Oliwią Krajewską (Start Olsztyn) przez praktycznie całą walkę na tablicy widniał wynik remisowy, a o porażce w stosunku 0:1 przesądziła kara za wyjście poza matę w końcowych sekundach pojedynku. Tym samym również Zuzanna w końcowej klasyfikacji uplasowała się na piątej pozycji.

 

Po zeszłorocznym medalu Ani z pewnością liczyłam na równie udany start w tym roku. Oczywiście więcej szans dawałam właśnie Ani, która po raz drugi startowała w Mistrzostwach Polski Seniorów i w kategorii wagowej do 62 kg pokonała już w przeszłości praktycznie wszystkie rywalki. Niestety tym razem Ani zawiodła chyba najbardziej siebie i teraz tylko od niej będzie zależeć, jak szybko podniesie się po tej porażce. Debiut za sobą ma w rywalizacji seniorskiej druga z moich podopiecznych Zuzi Kaczmarek i myślę, że gdyby nie trema, to spokojnie mogła wrócić z tej imprezy z medalem. Trzeba jednak dodać, że dla Zuzi ten start był również wielkim wyzwaniem pod względem przygotowania się do rywalizacji w odpowiedniej kategorii wagowej. Zuza bowiem przez ostatnie trzy lata startowała  w wadze do 59 kg i przed wyjazdem do Bornego Sulinowa musiała zdecydować i wybrać, czy docelowo jej kategorią wagową będzie - 57 kg, czy też - 62 kg. Moja podopieczna wybrała tą niższą, wg mnie optymalną dla niej wagę  i myślę, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli cieszyć się z osiąganych dobrych lub bardzo dobrych wyników - podsumowuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet