reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Cielcza

Doczekają się gazociągu

2019-02-28 09:32:14

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i prezes zarządu ANCO sp. z o.o. - Arkadiusz Ławniczak podpisali porozumienie o współpracy przy realizacji budowy gazociągu do Cielczy. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w obecności przewodniczącego Rady Miejskiej w Jarocinie, Rajmunda Banaszyńskiego i sołtysa miejscowości – Juliana Zegara.

Nigdy nie było tak blisko
 
 
O doprowadzeniu gazu ziemnego do Cielczy mówi się nie od dziś. Nigdy jednak inwestycja nie była tak bliska końcowego rezultatu, jak teraz. - O gazyfikację naszej miejscowości staramy się  już 10 lat – podkreśla sołtys Cielczy Julian Zegar. Początkowo na 600 posesji, chęć przyłączenia do sieci gazowej deklarowało 100. Tylko 30 z nich chciało wykorzystać gaz do celów grzewczych. - Ale druga próba, którą podjęliśmy, spotkała się z dużo większym odzewem – zauważa przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie Rajmund Banaszyński, który na co dzień też jest mieszkańcem Cielczy. Jak podaje przewodniczący, teraz zainteresowanie przyłączeniem do sieci zadeklarowało 50% mieszkańców. Dość duża część tych osób także zadeklarowała podłączenie w celach grzewczych. To efekt zmiany świadomości ekologicznej mieszkańców w ostatnich latach. Nie bez znaczenia są także specjalne programy samorządowe i rządowe umożliwiające wsparcie finansowe inwestycji, które realizowane są z zachowaniem standardów ochrony środowiska. – Myślę, że kiedy już inwestycja ruszy i zostanie zrealizowana sieć, w niedługiej perspektywie, kolejne osoby się do niej przekonają – dodaje przewodniczący rady.
 
 
Gazociąg w nowej drodze
 
 
Wczorajsze podpisanie porozumienia jest kolejnym krokiem, po wcześniejszym podpisaniu listu intencyjnego, który przybliża mieszkańców Cielczy do możliwości korzystania z gazu. Pozwoli też w przyszłości rozwinąć sieć na pozostałe miejscowości gminy.  Gazociąg ma być pociągnięty do Cielczy z Wilkowyi. Inwestycja realizowana będzie w ciągu nowej drogi, którą gmina zamierza wybudować przez teren leśny z Wilkowyi do Cielczy. Samorządowcy czekają na tzw. ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji. - Powinniśmy je uzyskać w połowie tego roku – informuje burmistrz Adam Pawlicki. - Budowa nowego łącznika to jeden z etapów większego planu, bo w tym roku chcemy wybudować drogę z ul. Maratońskiej w Jarocinie do wiaduktu na obwodnicy i dalej w kierunku drogi Cielcza – Wilkowyja. Nowy ciąg ze ścieżką rowerową skomunikuje cztery miejscowości: Jarocin – Wilkowyję - Cielczę i Mieszków – informuje włodarz gminy.
 
 
W ostatnim czasie do mieszkańców Cielczy docierają z magistratu same dobre wieści. W trakcie realizacji jest modernizacja oczyszczalni ścieków, której hermetyzacja pozwoli wyeliminować uciążliwe dla mieszkańców zapachy. Po wielu latach starań wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku do Cielczy popłynie gaz ziemny, a w zaawansowanych planach jest budowa nowej drogi ze ścieżką rowerową. - Cielcza staje się bardzo atrakcyjną miejscowością do zamieszkania – podsumowuje burmistrz Adam Pawlicki.
 

Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet