reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl

Piątek
15
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Poradnik

Dobre okno

2017-03-15 09:02:00

Znajdują się w każdym mieszkaniu... Mowa o oknach. Przy budowie domu często pojawia się dylemat – jakie wybrać? Plastikowe czy drewniane?

To, jaką decyzję podejmiemy, będzie miało wpływ nie tylko na moc oświetlenia domu za dnia, ale także na zdrowie i samopoczucie lokatorów oraz oszczędność energii grzewczej. Odwiedzając salony sprzedaży, przeglądając prasę branżową bądź katalogi producentów, ciężko zdecydować, które okna wybrać, zwłaszcza, gdy robimy to po raz pierwszy. Co zatem warto wiedzieć, by nasz wybór był trafny? Pierwsza poważna decyzja będzie związana z materiałem, z którego nasze okna będą wykonane. A więc drewno czy plastik? A może aluminiowe? Warto poznać wady i zalety tych materiałów.

 

Okna plastikowe

Okna plastikowe cieszą się dużą popularnością, tym bardziej że kosztują mniej aniżeli drewniane. Aktualnie są najpopularniejsze na rynku. Ich niewątpliwą zaletą jest wytrzymałość i łatwość konserwacji. Utrzymują bardzo mocno temperaturę w pomieszczeniach, w których są stosowane. Są to okna bardzo szczelne, co tak naprawdę w równym stopniu jest ich zaletą, jak i wadą.

Okna te cechuje odporność na wodę oraz chemiczne substancje. Za sprawą budowy typu komorowego są stosunkowo lekkie. Można w nich zastosować dodatkowe opcje antywłamaniowe. Ich pielęgnacja sprowadza się do mycia.

Charakteryzują się jednak mniejszą termoizolacyjnością. Jeśli zaś chodzi o plastikowe okna dachowe, to nie najlepiej współpracują z więźbą, usztywniają ją.

 

Okna drewniane

Okna wykonane z drewna uznawane są za towar tzw. luksusowy. Jest to bowiem znacznie większy wydatek. Wspomniane drewno to naturalny materiał, który ułatwia filtrację powietrza między wnętrzem a otoczeniem. Okna z tego surowca są wyjątkowo energooszczędne. Nie przewodzi on ciepła - dzięki temu produkty drewniane charakteryzują się bardzo wysoką termoizolacyjnością. Poza tym okna drewniane tworzą ciepły klimat wewnątrz domu. Istnieje możliwość zastosowania w nich systemu antywłamaniowego. Ewentualne uszkodzenia bądź zarysowania są łatwe do naprawienia. Wymagają natomiast prawidłowej pielęgnacji i konserwacji - minimum co kilka lat, w zależności od zastosowanych powłok kryjących. Drewniane okna są ciężkie i mogą koślawić zawiasy.

 

Inne

Prócz produktów z PVC i drewna obecnie firmy oferują również okna aluminiowe, drewniano-aluminiowe oraz z fiberglassu. Każde z nich ma wady i zalety, które warto poznać, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Droższą inwestycją, ale zapewniającą wyjątkową trwałość naszych okien będą produkty drewniano-aluminiowe. Łączą one w sobie zalety energooszczędności drewna i wytrzymałości aluminium.

Przy zakupie okien warto też pamiętać o sprawdzeniu pewnych parametrów, jak na przykład energooszczędność czy poziom izolacji akustycznej. Pamiętajmy, że okna energooszczędne mogą zmniejszyć ilość traconej przez stolarkę energii w domach nawet o 50%. Z kolei jak najlepszy wskaźnik akustyczny jest szczególnie wskazany w miejscach położonych np. przy drogach szybkiego ruchu czy lotniskach.


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet