reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Dmuchawce, latawce, wiatr - majówkę czas zacząć!

2018-04-25 06:04:00

Przed nami długi weekend. W Jarocinie, tak jak w latach ubiegłych, upłynie on pod znakiem wydarzeń patriotycznych. Nie zabraknie jednak koncertów, happeningów, pokazów filmowych, warsztatów czy pokazów grup rekonstrukcyjnych. Na finał majówki wystąpi Staszek Karpiel-Bułecka i zespół Future Folk.

Oto program kwietniowo-majowych wydarzeń w Jarocinie:

 

27 kwietnia

W piątek, 27 kwietnia odbędą się uroczystości z okazji 73. rocznicy powstania 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. bryg. Stanisława Taczaka. Obchody o godz. 10:00 na terenie koszar rozpocznie msza polowa. Następnie odbędzie się uroczysty apel, a po nim – Dzień Otwartych Koszar, w czasie którego zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego i atrakcje dla dzieci.

 

28 kwietnia

W sobotę warsztaty plastyczne. „Biało-czerwony ogród JOK Jarocin” trwał będzie od godz. 17:00. Wieczorem na scenie JOK Jarocin wystąpi Sound’n’Grace. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł od dostępne w JOK Jarocin oraz w bibliotece "Pod Ratuszem”.

 

29 kwietnia

W niedzielę w ratuszu umiejętnościami recytatorskimi popiszą się uczestnicy  Konkursu Poezji Patriotycznej. Początek o godz. 15:00.

 

1 maja

We wtorkowe południe harcerze zaproszą do  Obozu Białej Lilii, który zlokalizowany zostanie w parku miejskim. W miasteczku harcerskim, od godz. 15:00 do 18:30, zaplanowano różnorodne aktywności i atrakcje m. in.: drewniane karuzele, kuchnie polowe, małpi gaj, strzelanie z łuku. Zwieńczeniem dnia będzie koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Początek o godz. 19:00.

 

2 maja

Na godz. 15:00 na rynku zaplanowano apel z okazji Dnia Flagi RP.  Z kolei od godz. 16:00 w parku miejskim trwał będzie biało-czerwony happening. Podczas tego wydarzenia zaplanowano m.in.: finał Konkursu Poezji Patriotycznej, warsztaty patriotyczne dla dzieci, dmuchańce oraz fotobudkę. O godzinie 17:00 w koncercie piosenki turystycznej wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA.

 

3 maja

Przed południem na placu Klinkowskiego odbędą się uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 105. rocznicy pierwszej zbiórki jarocińskich skautów. Po ich zakończeniu nastąpi przemarsz do kościoła pw. Chrystusa Króla, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

Od godz. 15:00 zapraszamy do Obozu Orła Białego, zlokalizowanego w parku miejskim. W ramach wydarzenia m. in. zaprezentują się grupy rekonstrukcji historycznej, będą odbywały się prelekcje, wycieczki po centrum miasta i warsztaty. Wydarzeniu towarzyszył będzie festyn rodzinny w folkowym wydaniu. W jego trakcie odbędzie się spotkanie z gwarą wielkopolską, zorganizowane zostaną stoiska ze swojskim jadłem oraz wystąpią lokalne zespoły ludowe. Nie zabraknie także licznych atrakcji dla najmłodszych. Będą to m. in.: park linowy, przejazdy bryczkami, dmuchańce czy malowanie twarzy.

Majówkę zakończymy dawką energetycznej muzyki spod samych Tatr, gdyż sceną zawładnie zespół Future Folk ze Staszkiem Karpielem-Bułecką na czele. Początek koncertu o godz. 20:00.

 

Majówka z drezynami

29 kwietnia i 1 maja ma Majówkę z Jarocińską Koleją Drezynową zaprasza Stowarzyszenie Szerokim Torem. Kursy na trasie Brzostów – Góra - Brzostów będą się odbywały co godzinę od 11:00 do 16:00. Z kolei 3 maja w tych samych godzinach drezyny kursowały będą na trasie Borek Wlkp. - Strumiany - Borek Wlkp. Bilety: dorośli 10 zł, dzieci od lat 5 - 5 zł.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia, oprócz koncertu Sound’n’Grace i przejazdów drezynami, jest wolny.

Głównym organizatorem wydarzeń jest Hufiec ZHP Jarocin przy wsparciu gminnych instytucji: Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Wydarzenie patronatem objął Burmistrz Jarocina, a gmina Jarocin wspiera jego organizację finansowo.

 


Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet