reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Poniedziałek
22
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zakrzew

Długo nie nacieszyli się "prawkiem"

2018-02-07 09:11:36

Zdjęcie: Archiwum
Ona prawo jazdy miała niespełna dwa lata, on zaledwie miesiąc. Niewiele doświadczenia za kierownicą, za to pełna brawura, podczas jazdy. Mężczyzna prowadził pojazd z prędkością 126 km/h, kobieta jechała nieco wolniej. Z taką prędkością pędzili w obszarze zabudowanym.

Zaledwie pół godziny w Zakrzewie wystarczyło, by policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W obu przypadkach kierowcami byli bardzo młodzi ludzie, którzy dokumenty uprawniające ich do kierowania pojazdami posiadali bardzo krótko. Co za tym idzie, ich doświadczenie na drogach w roli kierowcy, też nie było duże. Pomimo tego oboje brawurowo mknęli przez małą miejscowość.

 

6 lutego, kilka minut po godzinie 8.00, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie zauważyli jadący w ich kierunku samochód osobowy marki BMW. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że porusza się z prędkością 105 km/h. Kierującą okazała się 20-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które posiadała niespełna dwa lata, oraz nałożyli mandat i 10 punktów karnych.

 

Kolejny, pędzący z nadmierną prędkością, kierowca został zatrzymany przez mundurowych zaledwie pół godziny później, w tym samym miejscu. Policjanci, zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich stronę samochodu marki Citroen. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością, aż 126 km/h. Kontroli dokonano w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h.

Kierującym citroenem okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca, który swoje uprawnienia do kierowania odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej. Swój dokument musiał jednak oddać policjantom, którzy zgodnie z przepisami zatrzymali mu go na okres trzech miesięcy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.
Źródło: KPP Jarocin

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet