reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

29.11
Środa
14
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jarocin

Czy punkt konsultacyjny zostanie poradnią?

2018-03-07 10:03:00

Zdjęcie: Dr Hanna Byks, lekarz diabetolog w jarocińskim szpitalu.
451 osób skorzystało do tej pory z pomocy bezpłatnego punktu konsultacyjnego dla diabetyków, który został utworzony w jarocińskim szpitalu.

120 tys. zł, tyle wydał powiat jarociński na utworzenie punktu konsultacyjnego dla diabetyków. W ten sposób samorząd wspólnie ze szpitalem ułatwili chorym na cukrzycę szybki i łatwy dostęp do lekarza specjalisty.
 
– Punkt zaczął działać dokładnie od 19 lipca 2017 roku. Już po miesiącu od jego uruchomienia  z porad dr Hanny Byks skorzystało  około  180 osób. Do końca roku było ich ponad 450. To ewidentnie świadczy o tym, że decyzja o przyznaniu pieniędzy przez starostę Teodora Grobelnego i cały zarząd powiatu, była słuszna. Cały czas mieliśmy i wciąż mamy świadomość, że cukrzyca jest domeną osób starszych. I to one mają największy problem, aby szukać pomocy poza Jarocinem. Starsi ludzie nie zawsze są mobilni i nie zawsze mogą liczyć na kogoś, kto ich zawiezie do lekarza – uważa Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego.
 
Pojawiła się jednak szansa na to, aby punkt konsultacyjny został przekształcony w poradnię. Aktualnie staramy się w Narodowym Funduszu Zdrowia o przyznanie szpitalowi przychodni diabetologicznej dla dorosłych i dla dzieci. Okazało się bowiem, że również sporo dzieci zapada na cukrzycę. Rodzice - podobnie jak osoby starsze - też nie zawsze mają możliwość szukania pomocy w innych miastach. Nie każdego też stać na prywatną wizytę. Dlatego bardzo nam zależy na ułatwieniu dostępu do fachowca. Poza tym poradnia odciążyłaby nas finansowo, bo mielibyśmy na to zawartą umowę z funduszem, który by za to płacił - dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.
 
80% pacjentów korzystających z punktu konsultacyjnego dla diabetyków wiedziało, że choruje na cukrzycę. Pozostałe osoby przychodziły po poradę, bo podejrzewały u siebie tę chorobę, lub dowiedziały się o niej przypadkowo.
 


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet