reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
19
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Czy punkt konsultacyjny zostanie poradnią?

2018-03-07 10:03:00

Zdjęcie: Dr Hanna Byks, lekarz diabetolog w jarocińskim szpitalu.
451 osób skorzystało do tej pory z pomocy bezpłatnego punktu konsultacyjnego dla diabetyków, który został utworzony w jarocińskim szpitalu.

120 tys. zł, tyle wydał powiat jarociński na utworzenie punktu konsultacyjnego dla diabetyków. W ten sposób samorząd wspólnie ze szpitalem ułatwili chorym na cukrzycę szybki i łatwy dostęp do lekarza specjalisty.
 
– Punkt zaczął działać dokładnie od 19 lipca 2017 roku. Już po miesiącu od jego uruchomienia  z porad dr Hanny Byks skorzystało  około  180 osób. Do końca roku było ich ponad 450. To ewidentnie świadczy o tym, że decyzja o przyznaniu pieniędzy przez starostę Teodora Grobelnego i cały zarząd powiatu, była słuszna. Cały czas mieliśmy i wciąż mamy świadomość, że cukrzyca jest domeną osób starszych. I to one mają największy problem, aby szukać pomocy poza Jarocinem. Starsi ludzie nie zawsze są mobilni i nie zawsze mogą liczyć na kogoś, kto ich zawiezie do lekarza – uważa Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego.
 
Pojawiła się jednak szansa na to, aby punkt konsultacyjny został przekształcony w poradnię. Aktualnie staramy się w Narodowym Funduszu Zdrowia o przyznanie szpitalowi przychodni diabetologicznej dla dorosłych i dla dzieci. Okazało się bowiem, że również sporo dzieci zapada na cukrzycę. Rodzice - podobnie jak osoby starsze - też nie zawsze mają możliwość szukania pomocy w innych miastach. Nie każdego też stać na prywatną wizytę. Dlatego bardzo nam zależy na ułatwieniu dostępu do fachowca. Poza tym poradnia odciążyłaby nas finansowo, bo mielibyśmy na to zawartą umowę z funduszem, który by za to płacił - dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.
 
80% pacjentów korzystających z punktu konsultacyjnego dla diabetyków wiedziało, że choruje na cukrzycę. Pozostałe osoby przychodziły po poradę, bo podejrzewały u siebie tę chorobę, lub dowiedziały się o niej przypadkowo.
 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet