reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
19
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Taekwondo olimpijskie

Cztery razy na podium

2018-05-11 08:05:00

Aż cztery medale w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w taekwondo olimpijskim wywalczyły reprezentantki Białych Tygrysów Jarocin. Srebrne medale w konkurencji walki sportowej wywalczyły Marta Stasik i Aleksandra Szymczak, natomiast dwa brązowe krążki, jeden w walkach, a drugi w dwuboju technicznym, padły łupem Joanny Szymczak.

Tegoroczna najważniejsza impreza w kategorii junior młodszy, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, po wielu latach ponownie ponownie do Wielkopolski i jest rozgrywana w różnych dyscyplinach na terenie całego województwa, w tym m. in. pobliskiego Żerkowa, gdzie zawodnicy rywalizować będą w brydżu sportowym. Jako miejsce rozegrania OOM w taekwondo olimpijskim wybrano Zalasewo koło Swarzędza i tam też odbyła się Ceremonia centralna otwarcia całej imprezy. O randze turnieju świadczyć też może ograniczona ilość startujących w poszczególnych dyscyplinach. W taekwondo olimpijskim było to 180 zawodniczek i zawodników, zakwalifikowanych na podstawie rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W gronie wybrańców znalazło się aż pięć zawodniczek Białych Tygrysów Jarocin: Maria Gęstwa, Emilia Jędrzejczak, Marta Stasik, Aleksandra Szymczak i Joanna Szymczak.

 

Zawodniczki z Jarocina w pierwszym dniu wystartowały w konkurencji dwuboju technicznego, a część w sesji popołudniowej zaprezentowała się również w rywalizacji w obowiązkowej walce sportowej. W tzw. „sprawnościówce” najlepiej z Białych Tygrysic zaprezentowała się Joanna Szymczak, która wywalczyła brązowy medal. Poza strefą medalową, ale z punktami do Systemu Sportowego Młodzieżowego, zmagania ukończyły: Emilia Jędrzejczak – 5. miejsce, 6. Marta Stasik i 8. Aleksandra Szymczak, natomiast poza strefą punktową, na 10 pozycji uplasowała się Maria Gęstwa.

 

Tego samego dnia, w sesji popołudniowej do rywalizacji w walce sportowej stanęła trójka Białych Tygrysic. Z tego grona z znakomitej strony zaprezentowały się Marta Stasik i Aleksandra Szymczak. Obie wygrywając po dwie walki eliminacyjne, awansowały bardzo pewnie do wielkich finałów w swoich kategoriach wagowych. Marta Stasik startująca w wadze do 29 kg, w decydującym starciu tym razem musiała uznać wyższość Antoniny Walczak z AZS OŚ Poznań, natomiast w wadze do 37 kg Aleksandra Szymczak przegrała o złoto z Martą Burzyńską, również reprezentującą barwy klubu z Poznania. Swoje umiejętności miała również okazję zaprezentować Emilia Jędrzejczak, która przegrała swój pierwszy pojedynek i odpadła z dalszej rywalizacji.

 

Drugiego dnia w walce sportowej wystartowały rywalizujące w kategorii wagowej do 41 kg Maria Gęstwa i Joanna Szymczak. Tym razem zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Joanna Szymczak, która wywalczyła brązowy medal, przegrywając minimalnie awans do finału z późniejszą złotą medalistą, Patrycją Januszko z Olsztyna. Blisko strefy medalowej była również Maria Gęstwa, ulegając w walce o wejście do półfinału, tzw. złotym punktem, w dodatkowej czwartej rundzie.

Ostatecznie zawodniczki Białych Tygrysów wywalczyły łącznie 34 pkt. do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, co przełożyło się na dziesiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz przyczyniło się do zdecydowanego zwycięstwa Wielkopolski w rywalizacji województw. 

 

Komentarz Józefiny Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: Jak zawsze impreza mistrzowska w danej kategorii wiekowej kończy pewien etap szkolenia i jest to również dobry moment na podsumowania i analizy, co zrobiło się dobrze, ale również wskazanie błędów, aby spróbować wyeliminować je w przyszłości. Jeżeli chodzi o całościowy start ekipy juniorów młodszych to w skali szkolnej 1-6 oceniam go na 5 z dużym plusem, a do wystawienia „szóstki” zabrakło mi wywalczenia choćby jednego złotego medalu. Muszę jednak zauważyć, że udało się nam podwoić zdobycze medalowe w stosunku do zeszłego roku, kiedy zdobyliśmy dwa medale oraz zwiększyć o ponad dziesięć liczbę zdobytych punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Szczerze przyznam się, że troszkę obawiałam się tej imprezy, gdyż z pięciu startujących zawodniczek tylko jedna, Marysia Gęstwa,  jest z najstarszego rocznika 2004, natomiast dwie dziewczyny, siostry Ola i Asia Szymczak, są z rocznika 2005, ale trenują taekwondo stosunkowo niedługo, a kolejne dwie, Emilka Jędrzejczak i Marta Stasik, to rocznik 2006, czyli najmłodszy, który mógł wywalczyć sobie prawo startu w OOM. Trzeba jednak przyznać, że dziewczęta zdawały sobie sprawę z ważności tego startu i bardzo poważnie potraktowały ten występ. Oczywiście na największe brawa zasłużyły medalistki: podwójna Asia Szymczak oraz Marta Stasik i Ola Szymczak, ale również muszę zauważyć dobry start w sprawnościówce Emilki Jędrzejczak. Troszkę słabiej tym razem spisała się najbardziej doświadczona z juniorek młodszych, Marysia Gęstwa, która należy przypomnieć, że w zeszłym roku była brązową medalistką tej imprezy. Jak zawsze żałuję, że ten gorszy dzień wypadł właśnie podczas imprezy mistrzowskiej, ale z drugiej strony, najwięcej uczymy się na własnych błędach, więc myślę, że wiemy już co poszło nie tak i w przyszłości uda się nam to wyeliminować. Teraz juniorzy młodsi będą już trenować na zdecydowanie niższych obrotach, część wystartuje jeszcze siłą rozpędu w Pucharze Polski w Olecku oraz już zupełnie sparingowo w Wielkopolska Cup w Kórniku. Natomiast teraz w okresie najcięższych treningów są juniorzy i młodzieżowcy, którzy szlifują formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski, które odbędą się w niedalekim Pleszewie.

 

 


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet