reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Cyberzagrożenia w ZSP nr 1

2019-04-09 14:16:52

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjantka, zajmująca się tematyką profilaktyki w jarocińskiej komendzie, spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberzagrożenia. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Dwie strony sieci”.

Policjantka z Jarocina gościła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie na zaproszenie dyrekcji placówki. Funkcjonariuszka pojechała do szkoły, aby spotkać się z uczniami, którzy w szkole średniej wchodzą w dorosłe życie. W trakcie przeprowadzonej pogadanki,  przedstawiony został zakres odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

 

Podczas prelekcji zwróciła uwagę również na to, że młodzież odpowiada przed sądem rodzinnym nie tylko za popełniane przez siebie czyny karalne, ale również za demoralizację, czyli między innymi za: wagary, palenie papierosów, picie alkoholu czy posiadanie środków odurzających. Uczniowie poinformowani zostali też o innych środkach prawnych, które mogą zostać zastosowane przez sąd wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego.

 

Tematyka spotkania dotyczyła także takich zagadnień jak:

  • posiadanie, sprzedawanie i zażywanie narkotyków, dopalaczy,
  • stosowanie przemocy i agresji słownej jak i fizycznej wobec koleżanek i kolegów,
  • palenie papierosów przez nieletnich,
  • groźby w bezpośredniej relacji a także używania w tym celu Internetu i telefonów komórkowych, zastraszanie kolegów i koleżanek,
  • wszczynanie bójek i wyłudzanie drobnych sum pieniędzy.

 

Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania było nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu przez młodzież. Policjantka tłumaczyła, że umieszczanie wizerunku innej osoby bez jej zgody, szydzenie w sieci, obrażanie czy też znęcanie się psychiczne nad innymi osobami nie jest bezkarne i niesie za sobą prawne konsekwencje.

 

Spotkanie miało na celu przede wszystkim uświadomienie młodzieży, że nieletni nie znaczy bezkarny. Często skutki błędów popełnianych w młodości, dzieci mogą odczuwać nawet przez wiele lat.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet