reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wydarzenia

Co zawisło w Golinie?

2018-10-11 09:35:30

W piątek w Golinie na obiekcie, w którym już wkrótce rozpocznie działalność Zakład Przetwórstwa Drobiu, zawisła „wiecha”. To symboliczny znak, że zakończyły się tam właściwe prace budowlane. W lutym przyszłego roku zakład ma ruszyć pełną parą.

Nowy zakład powstaje na 8 ha gruntu w golińskiej strefie ekonomicznej, którą w ubiegłym roku gmina Jarocin sprzedała firmie Polżywność sp. z o.o. Wcześniej teren strefy inwestycyjnej w Golinie został uzbrojony - gmina inwestowała w infrastrukturę drogową, czyniła starania, by doprowadzić tam gaz. Firma Polżywność postanowiła zainwestować w Golinie 150 mln zł w Zakład Przetwórstwa Drobiu. Budowa ruszyła w 2018 roku. Dziś stoją już tam ogromne hale, a prace przeniosły się do wewnątrz wybudowanych obiektów. Uruchomienie firmy planowane jest na początek roku 2019. Zakład będzie najnowocześniejszym przedsiębiorstwem tego typu w Polsce. Na świecie istnieją tylko trzy firmy realizujące podobną technologię. Z ramienia inwestora nad przebiegiem prac czuwa firma OKI Investment. - Cieszę się, że ta inwestycja jest realizowana właśnie w gminie Jarocin, w województwie wielkopolskim, gdzie ludzie znani są z przedsiębiorczości i gospodarności – powiedział podczas piątkowej „wiechy” Karol Olkucki, prezes spółki OKI Investment. - Generalny wykonawca firma Trasko-Inwest również jest z Wielkopolski i to głównie na jej barkach spoczywa termin zakończenia realizacji tego obiektu w grudniu bieżącego roku – dodał Karol Olkucki.

 

Mimo, że produkcja w Golinie ruszy w przyszłym roku, inwestor już dziś płaci podatki do budżetu gminy. W tym roku to 24 tys. zł podatku od nieruchomości. W kolejnych latach rocznie ta kwota osiągnie od 600 – 800 tys. zł. - Inwestycja wygeneruje kilkaset miejsc pracy i dzięki temu poziom zarobków wszystkich mieszkańców na terenie Ziemi Jarocińskiej wzrośnie, bo wzrośnie zapotrzebowanie na pracownika – zachwalał podczas piątkowej „wiechy” w Golinie burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  - Już w tej chwili wiele zakładów podnosi wynagrodzenia pracownikom. To oczywiście dla przedsiębiorców może być trudny moment, ale generalnie bardzo pozytywny dla całego społeczeństwa, bo my chcemy, żeby nasi mieszkańcy bogacili się, żyli lepiej, mieli lepszą przyszłość i o tę lepszą przyszłość cały czas dbamy – dodał włodarz gminy.

 


Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet