reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Gmina

Biskup odwiedził Jarocin

2019-01-08 10:12:41

W minioną sobotę, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun gościł w Jarocinie. Najpierw, w kościele pw. św. Marcina odprawił mszę św. w intencji jarociniaków, a następnie spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych, duchowieństwa, różnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcami.

Tradycyjne spotkanie noworoczne z biskupem kaliskim miało kilka nowych elementów. Po raz pierwszy odbyło się w sobotę i po raz pierwszy gościł w Jarocinie biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

 

Składając życzenia z okazji nowego roku 2019, biskup wspomniał, że na ziemi jarocińskiej, w mieście Jarocin rozpoczął się on szczególnie.  -1 stycznia 1919 to był moment, kiedy właściwie w sposób oficjalny, uroczysty Jarocin znowu został przyłączony do macierzy Rzeczypospolitej Polski, która się odrodziła– mówił do zgromadzonych w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza biskup Łukasz Buzun. -Właśnie te patriotyczne akcenty, one w przypadku Polski, są zawsze rozświetlone, umocowane głębiej. W historii, nie tylko wydarzeń, ale przede wszystkim też ludzkich serc, zamiarów, pragnień. One są - byśmy powiedzieli - ocieplone, oświetlone przez akcent religijny, przez łaskę Chrystusa– powiedział biskup.

 

Bartosz Walczak, I z-ca Burmistrza Jarocina podkreślił, że takie spotkania, jak to z księdzem biskupem, przypominają też o tym, że poza planami kolejnych przedsięwzięć na nowy rok, równie ważne jest to, aby być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, aby słuchać go ze zrozumieniem i starać się dać mu coś od siebie.- Pragnę życzyć wszystkim Państwu, abyśmy każdego dnia potrafili tworzyć wspólnotę i potrafili jak najlepiej ze sobą rozmawiać oraz współpracować, bo tylko od tego będzie zależeć to, jak nasza Mała Ojczyzna, a dalej - cała Polska - będzie wyglądać. Tak więc na 2019 rok: „Obyśmy byli JEDNO”-podsumował z-ca burmistrza.  

 

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów zespołu instrumentalno-wokalnego Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod kierunkiem Zbigniew Obara i Leszek Świderski. Nie zabrakło przepięknych pastorałek i kolęd. Artyści za swój występ otrzymali gromkie brawa. Spotkanie z biskupem zakończyło tradycyjne łamanie się opłatkiem.

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet