reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Gmina

Biskup odwiedził Jarocin

2019-01-08 10:12:41

W minioną sobotę, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun gościł w Jarocinie. Najpierw, w kościele pw. św. Marcina odprawił mszę św. w intencji jarociniaków, a następnie spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych, duchowieństwa, różnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcami.

Tradycyjne spotkanie noworoczne z biskupem kaliskim miało kilka nowych elementów. Po raz pierwszy odbyło się w sobotę i po raz pierwszy gościł w Jarocinie biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

 

Składając życzenia z okazji nowego roku 2019, biskup wspomniał, że na ziemi jarocińskiej, w mieście Jarocin rozpoczął się on szczególnie.  -1 stycznia 1919 to był moment, kiedy właściwie w sposób oficjalny, uroczysty Jarocin znowu został przyłączony do macierzy Rzeczypospolitej Polski, która się odrodziła– mówił do zgromadzonych w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza biskup Łukasz Buzun. -Właśnie te patriotyczne akcenty, one w przypadku Polski, są zawsze rozświetlone, umocowane głębiej. W historii, nie tylko wydarzeń, ale przede wszystkim też ludzkich serc, zamiarów, pragnień. One są - byśmy powiedzieli - ocieplone, oświetlone przez akcent religijny, przez łaskę Chrystusa– powiedział biskup.

 

Bartosz Walczak, I z-ca Burmistrza Jarocina podkreślił, że takie spotkania, jak to z księdzem biskupem, przypominają też o tym, że poza planami kolejnych przedsięwzięć na nowy rok, równie ważne jest to, aby być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, aby słuchać go ze zrozumieniem i starać się dać mu coś od siebie.- Pragnę życzyć wszystkim Państwu, abyśmy każdego dnia potrafili tworzyć wspólnotę i potrafili jak najlepiej ze sobą rozmawiać oraz współpracować, bo tylko od tego będzie zależeć to, jak nasza Mała Ojczyzna, a dalej - cała Polska - będzie wyglądać. Tak więc na 2019 rok: „Obyśmy byli JEDNO”-podsumował z-ca burmistrza.  

 

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów zespołu instrumentalno-wokalnego Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod kierunkiem Zbigniew Obara i Leszek Świderski. Nie zabrakło przepięknych pastorałek i kolęd. Artyści za swój występ otrzymali gromkie brawa. Spotkanie z biskupem zakończyło tradycyjne łamanie się opłatkiem.


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet