reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Czwartek
13
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Biblioteka najlepsza w Polsce

2017-11-30 15:35:00

Zdjęcie: jarocin.pl
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin została uznana za najlepszą w Polsce. W Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki Rankingu Bibliotek 2017, organizowanego przez Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita”.

Instytut Książki (instytucja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i dziennik „Rzeczpospolita” organizują ranking bibliotek od 2011 r. - Wtedy pierwszy raz zgłosiliśmy naszą placówkę i byliśmy dość daleko. Przez ostatnie lata wiele się u nas zmieniło.  Postanowiliśmy przystąpić ponownie i porównać się z innymi bibliotekami i gminami w Polsce - mówi dyrektor Agnieszka Borkiewicz, która dziś w imieniu burmistrza Jarocina i kierowanej przez siebie instytucji odebrała wyróżnienie.

 

Organizatorzy rankingu podkreślają, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. - Chcemy wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom - wyjaśniają w ogłoszeniu rankingu jego organizatorzy.

 

Gminy i biblioteki uczestniczące w rankingu oceniane były na podstawie dziewiętnastu kryteriów, m. in. dostępność dla mieszkańców, wielkości księgozbioru i zakupu nowości, procentowego udziału dotacji dla biblioteki w budżetach samorządów, skuteczności w pozyskiwaniu środków z zewnątrz, ilości nawiązanych partnerstw służących promocji czytelnictwa i zorganizowanych wydarzeń. - To, że jarocińska biblioteka bardzo się zmienia, że pracujące tam bibliotekarki działają nieszablonowo, innowacyjnie, z wielkim zaangażowaniem, dostrzega chyba każdy w naszej gminie. Za to im bardzo dziękuję - mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. - Ranking upewnił nas w przekonaniu, że ta nowatorska forma działania biblioteki to właściwy kierunek przeobrażania się instytucji kultury w centra aktywności społecznej przy jednoczesnym dbaniu o najważniejsze cele, czyli dostęp do książki i promocję czytelnictwa -  dodaje burmistrz.
Źródło: jarocin.plReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet