reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Taekwondo

Białe Tygrysy na zawodach w Słowenii

2019-03-05 09:14:47

Piąte miejsca Zuzanny Kaczmarek i Alicji Kowańdy oraz dziewiąte Martyny Stasik to wyniki zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin podczas Pucharu Świata Slovenia Open 2019. Dokonania te są tym cenniejsze, że zostały one osiągnięte w rywalizacji seniorskiej, a w dodatku Alicja Kowańdy i Martyna Stasik tym startem dopiero w niej debiutowały.

W stolicy Słowenii, Lublanie, wystartowało w tym roku ponad 1200 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet. Szczególnie mocno obsadzona była pierwsza z tych kategorii, a spowodowane to było rozpoczynającymi się na dobre eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. W gronie startujących znalazły się również trzy zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin: reprezentująca Kadrę Narodową Zuzanna Kaczmarek oraz występujące w barwach klubowych Alicja Kowańdy i Martyna Stasik.
 
 
Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła jedna z debiutantek w rywalizacji seniorskiej na poziomie międzynarodowym, Martyna Stasik. Startująca w kategorii wagowej do 46 kg Martyna spotkała się w pierwszej rundzie z Chorwatką Sanją Maljkovic, 68. zawodniczką rankingu światowego i mimo ambitnej postawy przegrała tą walkę 5:20.
 
 
Druga z debiutantek, Alicja Kowańdy, startująca w wadze do 62 kg, w pierwszym starciu w pełni zasłużenie pokonała 7:4 Niemkę Halidę Dindic. Niestety w drugiej rundzie Alicja miała pecha w losowaniu, gdyż na jej drodze znalazła się 23. zawodniczka światowego rankingu, Rosjanka Yulia Turutina. Zawodniczka Białych Tygrysów podjęła jednak „rękawicę” i mimo przegranej 0:13 udało się jej przewalczyć z wielce utytułowaną rywalką pełne trzy rundy.
 
 
Z dobrej strony zaprezentowała się również Zuzanna Kaczmarek. Rywalizująca w kategorii wagowej – 57 kg, drugoroczna seniorka, powtórzyła wynik z zeszłego roku i ponownie zajęła 5. lokatę. W pierwszym pojedynku Zuzanna pokonała Białorusinkę Aliaksandrę Lagoun 6:0, natomiast w drugiej walce uległa Niemce Stefanie Grünauer 0:10.
Dzięki wygraniu walk, Zuzanna Kaczmarek zdobyła kolejne, a Alicja Kowańdy pierwsze punkty do rankingu światowego. 
 
 
- Występem w Słowenii rozpoczęliśmy kolejny okres startowy, a muszę przyznać, że będzie on w tym roku niezwykle intensywny. W półtora miesiąca niektórzy zawodnicy wystartują pięć razy i pokonają ponad 7500 km ! Teraz byliśmy w Słowenii, a przed nami jeszcze Ostrowiec Świętokrzyski, Lommel w Belgii, Hamburg w Niemczech i na zakończenie Olecko. Jeżeli chodzi o start w Lublanie to jestem z niego zadowolona. Musimy bowiem pamiętać, że dwie zawodniczki Alicja Kowańdy i Martyna Stasik są z rocznika 2002, więc w Polsce, jak również rywalizacji międzynarodowej mogą jeszcze startować wśród juniorów. Podjęliśmy jednak decyzję, że akurat te dziewczęta prezentują odpowiedni poziom sportowy i już teraz w niektórych imprezach będą walczyć wśród seniorów. Oczywiście w tych startach będą one często trafiać już w pierwszych rundach na zawodniczki dużo bardziej doświadczone, znajdujące się w pierwszych „100” swoich kategorii wagowych, ale jak mówi przysłowie ”nie od razu Rzym zbudowano”. Patrząc bowiem na przykład Zuzanny Kaczmarek, która dokładnie rok temu w Słowenii debiutowała wśród seniorów to udało się jej w tym czasie wywalczyć miejsce w Kadrze Narodowej i myślę, że jest coraz bliżej momentu wywalczenia medalu na Pucharze Świata, gdyż często jest już rozstawiana i w pierwszych walkach omija te najgroźniejsze rywalki. Ten rok będzie jednak dla naszych seniorek bardzo trudny, gdyż na dobre rozpoczęły się kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 i patrząc chociażby na obsadę zawodów w Słowenii to była ona zdecydowanie lepsza niż rok temu. Jeżeli chodzi o następne starty to dużą, bo aż dwudziestoosobową ekipą pojedziemy na Puchar Polski do Ostrowca Świętokrzyskiego, a tydzień później udamy się, prawdopodobnie w aż osiem osób, na Puchar Świata do belgijskiego Lommel - informuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin).
 

Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet