reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Żerków

Bezpiecznym seniorem być...

2018-05-25 13:05:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Jarocińscy policjanci, w ramach programu "Bezpieczny senior", spotkali się z emerytami i rencistami z gminy Żerków, w trakcie którego omówiono problematykę przestępstw dokonywanych na osobach w wieku starszym.

Okazją do spotkań były zorganizowane przez żerkowską fundację Zerknij Tu, warsztaty dla osób starszych z terenu gminy. Przez dwa dni policjanci, strażacy i przedstawiciele Latającego Uniwersytetu edukowali seniorów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prelekcje zorganizowane w Chrzanie, Szczonowie, Dobieszczyźnie in Żerkowie zgromadziły łącznie kilkadziesiąt osób.

Funkcjonariuszka jarocińskiej policji, mł. asp. Karina Migalska-Cepa zapoznała zebranych słuchaczy z założeniami ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczny senior”. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczestników na temat zagrożeń  oraz sposobie  reagowania w przypadku ich zaistnienia. Podczas spotkania omówione zostały najczęściej występujące rodzaje przestępstw dokonywane na osobach w wieku emerytalnym. Były to przede wszystkim oszustwa metodą na wnuczka i policjanta oraz nieuczciwa konkurencja.

Policjantka przestrzegała uczestników spotkania przed wpuszczaniem do mieszkania nieznanych osób, pozostawiania niezamkniętych drzwi nawet na kilka minut, czy korzystaniem z usług domokrążców oferujących promocyjne ubezpieczenia, pożyczki a nawet sprzęt AGD i RTV.

 

Seniorzy mogli dowiedzieć się również, jak ustrzec się przed kradzieżami kieszonkowymi, w jaki sposób nosić przy sobie pieniądze, by w przypadku kradzieży nie stracić całej gotówki. Przypominano, że emocje bardzo często są złym doradcą, dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto ją przemyśleć, skonsultować z rodziną czy nawet skorzystać z porady sąsiedzkiej.

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej omówił natomiast zagrożenia związane z nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem oraz przypadki, w których ludzie tracą życie w wyniku zaczadzenia się czadem.

Na koniec spotkania wszyscy seniorzy otrzymali kamizelki odblaskowe, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kamizelki ufundowała fundacja Zerknij Tu.

 
Źródło: KPP Jarocin


Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet