reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
19
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z powiatu

Bezpieczni na pasach

2018-09-12 10:50:30

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci z Jarocina, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przypomnieli najmłodszym uczniom z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego. Spotkanie było okazją do przypomnienia jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych. We wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie spotkali się z uczniami klas I z Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, by uczyć ich bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

 

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym nie tylko podstawowe zasady ruchu drogowego, ale również starali się uświadomić im, jak ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów. Podczas spotkania policjanci omówili zasady poruszania się po drogach, przypomnieli jak należy się zachować na przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizację świetlną i bez. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, w trakcie spotkania z funkcjonariuszami swoją wiedzę sprawdzili w terenie, gdzie pod czujnym okiem mundurowych i nauczycieli, kilkukrotnie powtarzali zasady rozglądania się w obie strony drogi przed wejściem na przejście dla pieszych.

 

W ramach akcji stróże prawa tłumaczyli dzieciom jak ważne jest używanie odblasków nawet w terenie oświetlonym informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa b na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas szarych jesiennych dni.

 

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

 
Źródło: KPP Jarocin


Reklama internetowa w gazecie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet