reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Poniedziałek
22
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Artyści z Europy Wschodniej będą tworzyć dzieła związane z wolnością

2018-09-25 09:23:21

Zdjęcie: Archiwum
Na przełomie września i października, na zaproszenie Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, w gminie Jarocin zagości grupa artystów plastyków z Europy Wschodniej w ramach I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego organizowanego pod hasłem „Wolność”. We wtorek, 2 października o godzinie 18.00 w pałacu w Tarcach odbędzie się poplenerowy wernisaż prac.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego są doskonałą okazją do zorganizowania międzynarodowego pleneru artystycznego, w którym udział wezmą uznani artyści: malarze, rzeźbiarze i graficy z Polski, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Pomysłodawcą wydarzenia jest Burmistrz Jarocina, a opiekę merytoryczną nad nim objął artysta, mieszkający od niedawna w Mieszkowie pod Jarocinem - Włodzimierz Bludnik. - Dobór uczestników pleneru nie jest przypadkowy, wszyscy pochodzą z krajów, które, tak jak Polska, odzyskały niepodległość 100 lat temu. Różne są nasze historie, różne są drogi walki o niepodległość i jej utrzymanie, ale to samo, silne pragnienie wolności. Dlatego motywem przewodnim prac plenerowych będzie właśnie wolność. Sam jestem ciekaw, w jaki sposób, tak różni artyści - pod względem pochodzenia wieku i doświadczeń, go zinterpretują – zastanawia się koordynator pleneru.

 

Grupa będzie pracowała na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Tarcach. W gronie uczestników pleneru znaleźli się uznani, wielokrotnie nagradzani artyści, wykładowcy akademii sztuk pięknych tacy jak Włodzimierz Trawiński czy Władysław Petruk, jak i młodzi, wchodzący dopiero w arkana tej dziedziny sztuki malarze i graficy jak Bartosz Stępiński i Martyna Rzepecka.

 

Wernisaż prac plenerowych odbędzie się 2 października o godzinie 18.00 w Pałacu w Tarcach. - Już dziś, razem z burmistrzem Jarocina i muzeum zapraszamy na poplenerowy wernisaż. Będzie to okazja do spotkania ze wszystkimi uczestnikami pleneru i rozmów na temat ich twórczości – zachęca Włodzimierz Budnik.

 

Jedna z prac plenerowych, autorstwa Tomasza Wendlandta, powstawać będzie poza Tarcami, konkretnie na wiadukcie przy ulicy Poznańskiej w Jarocinie. W tym miejscu do niedawna znajdowały się obraźliwe, uderzające w godność imigrantów, ksenofobiczne hasła. 

 

Organizatorem pleneru jest Muzeum Regionalne w Jarocinie. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Jarocin.

 

 


Reklama internetowa w gazecie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet