reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
24
czerwiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jarocin

Areszt dla obcokrajowca

2017-09-11 08:09:00

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Jarocinie skierował do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu obywatelowi Rosji i Niemiec podejrzanemu o przywóz do Polski i posiadanie substancji odurzających i psychotropowych.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w tym przeprowadzone opinie biegłych, prokurator przedstawił uprzednio karanemu mężczyźnie zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających w postaci 170 gramów żywicy konopi, 22 gramów ziela konopi, oraz 14 gramów amfetaminy i przewozu jej z państwa członkowskiego Unii Europejskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem działania środka odurzającego.


- W oparciu o przeprowadzone opinie biegłych ustalono, że wwieziona na teren Polski ilość w/w substancji była wystarczająca do wytworzenia, co najmniej kilkuset porcji konsumpcyjnych, co pozwoliło zakwalifikować w/w ilość, jako wypełniającą ustawowe znamię „znaczności” w rozumieniu art. 55 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się przed Prokuratorem do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia które pozostały w korelacji z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.
Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą od 3 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania Prokurator w jego toku skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania do którego sąd w pełni się przychylił.
Źródło: prokuratura.kalisz.pl

Zapytaj prawnika


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet