reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Taekwondo olimpijskie

Aleksandra na złoto!

2018-01-22 08:01:00

Osiem medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych, to dorobek reprezentantów MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski Swarzędz Cup 2018. Największą niespodziankę, a tym samym na największe brawa zasłużyła kadetka - Aleksandra Szymczak, która w pełni zasłużenie zwyciężyła w kategorii wagowej do 37 kg.

W pierwszym starcie w nowym roku, jakim był Puchar Polski Swarzędz Cup 2018, rozgrywany w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie wystartowało łącznie prawie 700 zawodniczek i zawodników, rywalizujących w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i senior. W tym gronie znalazła się również liczna, bo aż 23-osobowa reprezentacja Białych Tygrysów Jarocin.

 

Z zawodniczek i zawodników z Jarocina na najwyższym stopniu podium uplasowała się kadetka Aleksandra Szymczak. W drodze po złoto zawodniczka Białych Tygrysów pokonała aż cztery rywalki. Szczególnie cenne zwycięstwo Aleksandra odniosła w wielkim finale, w którym pokonała po raz pierwszy przeciwniczkę z AZS OŚ Poznań. Srebrny medal wywalczyła juniorka Alicja Kowańdy, która w poprzednich zawodach Pucharu Polski zdominowała rywalizację w swojej kategorii wagowej. Startująca w wadze do 59 kg Alicja wygrała zdecydowanie dwie walki i dość niespodziewanie uległa w finale zawodniczce z UKS Dragon Długie Stare. Dwa medale, srebro i brąz, wywalczyła Martyna Stasik. W rywalizacji juniorów Martyna po wygranej pierwszej walce, przegrała w półfinale z zawodniczką z Opola i zajęła 3. miejsce. Drugiego dnia Martyna wystartowała natomiast w rywalizacji seniorowskiej. W związku z tym, że do rywalizacji w kategorii wagowej do 46 kg zgłosiły się tylko dwie zawodniczki, Martyna od razu awansowała do finału, w którym przegrała z rywalką z Kórnika, którą notabene pokonała dzień wcześniej.

 

Kolejne cztery brązowe medale dla Białych Tygrysów wywalczyły: kadetka Marta Stasik i młodziczki Maja Bierła, Klaudia Łyskawa i Michalina Wróbel. Marta Stasik po pokonaniu pierwszej rywalki, w półfinale uległa rywalce z Białorusi. Kolejny udany start zanotowała młodziczka Maja Bierła, która po wygraniu jednej walki już po raz drugi zameldowała się na najniższym stopniu podium zawodów z cyklu Pucharu Polski. Kolejne dwie młodziczki Klaudia Łyskawa i Michalina Wróbel, również zwyciężyły w swoich pierwszych starciach, aby następnie ulec swoim rywalkom w walkach półfinałowych. Po jednej walce wygrały również debiutująca w konkurencji walki sportowej młodziczka Zuzanna Szymkowiak (5. w końcowej klasyfikacji) i kadetka Maria Gęstwa (9. w końcowej klasyfikacji).

 

W zawodach w Zalasewie wystartowali również Zuzanna Kaczmarek, Anna Zbawiona, Marta Hojak, Natalia Wosiek, Katarzyna Półrolniczak, Joanna Szymczak, Weronika Szymańska, Piotr Gęstwa, Patryk Naskręski, Oliwier Sokowicz, Bartosz Gabrysiak, Julia Jędrzejczak, Emilia Jędrzejczak i Cezary Trzcieliński, którzy niestety przegrali swoje pierwsze pojedynki.

 

- Podsumowując start w Zalasewie muszę zauważyć, że widać postęp w dwóch kategoriach wiekowych: kadet i młodzik. W porównaniu z Pucharem Polski w Olsztynie, który odbył się na początku grudnia, gdzie moi podopieczni wywalczyli trzy, brązowe medale, tym razem zdobyliśmy ich pięć, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Jest to efekt świetnej pracy wykonywanej na treningach i myślę, że jeżeli nadal cała ta grupa będzie tak pracować, to już na kolejnych Pucharach będziemy mogli się cieszyć z jeszcze większej ilości medali. Natomiast zdecydowanie gorzej, niż w Olsztynie spisały się juniorki i seniorki. Jeżeli na początku grudnia potrafimy w tych dwóch kategoriach zdobyć 10 medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i pięć brązowych, a teraz wracamy tylko z trzema medalami, dwoma srebrnymi i jednym brązowym, to niestety widać gołym okiem, że coś nie wyszło podczas tego startu. Na szczęście Mistrzostwa Polski w tych kategoriach są na końcu maja, więc mamy dużo czasu na, ja na analizę ostatnich dwóch miesięcy, zawodnicy na przemyślenie pewnych kwestii i następnie wykonanie takiej pracy, która przyniesie efekty w postaci medali na najważniejszej imprezie w roku - mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

Józefina Nowaczyk-Wróbel: trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin:Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet