reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl

Piątek
15
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Jarocin

"Wielki weekend w małym mieście"

2018-07-25 07:07:00

Spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim, warsztaty dla dzieci z alpinistką Aleksandrą Dzik, koncert zespołu Nivel oraz seans w kinie plenerowym to atrakcje w ramach letniego cyklu "Wielki weekend w małym mieście".

 

  • 27 lipca, godz. 15.00, Rynek,

Warsztaty dla dzieci z Aleksandrą Dzik

Aleksandra Dzik to alpinistka młodego pokolenia, międzynarodowa przewodniczka górska UIMLA. Prowadzi biuro podroży wysokogórskich BluEmu, organizujące wyprawy alpinistyczne i trekkingowe w góry świata oraz szkolenia górskie. Na swym koncie ma m. in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Ponadto jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy oraz skompletowała wszystkie pięć siedmiotysięczników b. ZSRR dających tytuł Śnieżnej Pantery. Jest pierwszą kobietą w historii, która ukończyła najdłuższą trasę zawodów Elbrus Race. Uprawia również skialpinizm, rajdy przygodowe, kolarstwo górskie, biegi, a także nurkuje.

 

  • 27 lipca, godz. 17.00, Rynek,

Wielki Szlak Himalajski spotkanie z Bartoszem Malinowskim

Para podróżników Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski od 2015 r. realizuje projekt przejścia kolejnych pasm Himalajów, znany pod nazwą Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019. W pierwszym jego etapie - w ciągu 120 dni - przeszli 1700 km, miejscami niemal nieprzebytych szlaków Nepalu. W drugim etapie – między czerwcem a październikiem 2017 r. – ruszyli w góry ciągnące się przez Kaszmir i Indie. Trasa drugiego etapu przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego to wędrówka, w której bardzo rzadko spotyka się turystów, lecz także nie spotyka się prawie miejscowej ludności. Trawers indyjskich Himalajów, jak się okazało, to przygoda pełna zwrotów akcji, bogata w zachwyty nad pięknem krajobrazów, ale też obfitująca w trudy codziennego życia długodystansowego trekkera. Trasa przez Himalaje Kaszmiru i Indii nie jest oficjalnie wytyczona ani oznaczona w terenie, więc podróżnicy co chwilę musieli się decydować na wybranie właściwej drogi. Nawigowane wiązało się więc ze stosowaniem sztuczek takich, jak tropienie szlaków karawan, odszukiwanie słabo widocznych ścieżek lub schodzenie w dół rzek, nad którymi znajdowały się osady. Brak wyraźnej drogi nie był jedynym problemem. Na podróżników czekały szczeliny na lodowcach i spływające z nich lodowate rzeki, które pozbawione są jakichkolwiek mostów. Problemem był także brak łączności ze światem. Zakaz używania w Indiach telefonów satelitarnych sprawił, że Polacy mogli polegać tylko na sobie, a ryzyko związane z przedsięwzięciem musiało być wkalkulowane i zaakceptowane jeszcze przed startem wyprawy.

Obecnie Asia i Bartosz planują kolejne etapy Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Bhutanie i Pakistanie.

 

  • 27 lipca, godz. 18.30, Rynek,

Koncert zespołu NIVEL

Zespół Nivel, założony w 2010 roku, to kwartet instrumentalny (a od połowy 2016 także wokalno-instrumentalny), specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycjach, opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino oraz Otto Eckleman. W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”.

Organizatorem piatkowych wtydarzeń w sttrefie relaksu na jarocińśkim rynku jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która na realizację tego przedsięwzięcia, w ramach "Podróżniczego regału na nudę",  pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

  • 29 lipca, godz. 19.00, taras Kawiarni Filmowa,

Kino plenerowe: Dramatyczna wyprawa na najwyższą górę świata

Rok 1996. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji stawiają czoło potężnej burzy śnieżnej.

Wstęp wolny.

 
Źródło: jarocin.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet