reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Potarzyca

"Snutki" z 46 tys. zł dofinansowania!

2019-07-04 13:33:35

Dzięki 46 tys. zł z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego EtnoPolska Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy wzbogaci się o nowe stroje charakterystyczne dla Ziemi Jarocińskiej. Dofinansowanie stanowi ponad 90 procent kosztów związanych z zakupem 37 kompletów strojów. Wkład własny do projektu w wysokości ok. 9 tys. zł zapewni gmina Jarocin.

W ciągu 35 lat działalności zespół Snutki zdobył stroje z  10 regionów Polski, w tym oczywiście z Wielkopolski. - Od wielu lat mamy też strój charakterystyczny dla Ziemi Jarocińskiej, zwany „golińskim”, którego znakiem rozpoznawczym są białe hafty tzw. snutki. Jednak te stroje, mają już ponad 30  lat i są zniszczone – podkreśla Jarosław Mendelski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Pozyskane środki pozwolą na zakup nowych strojów regionalnych dla  członków grupy młodzieżowej, grupy dorosłych i kapeli dorosłych Snutek, czyli łącznie dla 37 osób. Zakupione zostaną: kamizelki, spodnie, koszule, kryzy, bluzki, fartuchy, chusteczki oraz buty. -   Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki i z wielką radością przyjęliśmy informację o tak wysokim dofinansowaniu, bo przyznano nam aż 92% wnioskowanej kwoty – podkreśla Jarosław Mendelski i informuje, że: - Realizacja projektu już się rozpoczęła, dokonaliśmy uzgodnień z hafciarkami z Goliny w kwestii białych haftów nasnowanych na damskich elementach stroju.   
 
 
W ramach programu EtnoPolska realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego. W ramach jego tegorocznej edycji złożono 715 wniosków, z których dofinansowanie otrzymało 251 projektów. Potarzycki wniosek uplasował się na wysokim – 57 miejscu listy wniosków objętych ministerialnym wsparciem, uzyskując 46 tys. zł dofinansowania. Wkład własny do projektu w wysokości ok. 9 tys. zł zapewni gmina Jarocin.  
 

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet