reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

"Jesteśmy zobowiązani, żeby przekazywać ten szacunek i wdzięczność..."

2018-01-09 07:01:00

Biskup kaliski Edward Janiak gościł w Jarocinie. Ordynariusz diecezji kaliskiej odprawił mszę św. w intencji jarocinian w kościele pw. św. Marcina.

Następnie spotkał się z przedstawicielami władzami samorządowych, duchowieństwa, różnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcami w jarocińskim ratuszu. - Spotykamy się w siódmym dniu roku szczególnego dla nas jarocinian, Wielkopolan, Polaków, bowiem już niedługo będziemy obchodzić dwie ważne rocznice - setną odzyskania przez Polskę niepodległości i także setną  wybuchu Powstania Wielkopolskiego –powiedział zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak, rozpoczynając spotkanie opłatkowe w ratuszu. - Dziś, dla upamiętnienia tego ważnego zbrojnego wysiłku naszych przodków mam zaszczyt przekazać na ręce Waszej Ekscelencji skromny prezent, podkreślający bohaterstwo mieszkańców Ziemi Jarocińskiej i pamięć o nich, którą z należną czcią współcześnie kultywujemy – powiedział zastępca burmistrza Jarocina. Biskup w prezencie od władz gminy Jarocin otrzymał grafikę, nawiązującą do 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 
- Pielęgnowanie tradycji tej Małej Ojczyzny, Ziemi Jarocińskiej jest bardzo ważne, ponieważ dzisiaj, kiedy Europa się unifikuje, zwłaszcza wobec młodego pokolenia jesteśmy zobowiązani, żeby przekazywać ten szacunek i wdzięczność wobec tych, którzy wpisali się w pamięć tej ziemi, a bardzo często też oddali swoje życie. To jest nasz wspólny obowiązek – podkreślił w trakcie spotkania w ratuszu biskup Edward Janiak. Ordynariusz diecezji kaliskiej zwrócił się do zgromadzonych w 
sali sesyjnej jarocińskiego ratusza z życzeniami noworocznymi. - Życzę Państwu, żebyście mieli dużo radości z tego, co robicie, służąc społeczeństwu, jedni drugim i pamiętajcie, że ta Mała Ojczyzna jest bardzo ważna – powiedział biskup i dodał - Cokolwiek robimy pamiętajmy, żebyśmy mieli poczucie że jesteśmy ochrzczeni, że mamy prawo, ze względu na historię, do tej ziemi, do tego, by być gospodarzami. Z tego co się orientuję to tutaj, w Jarocinie jesteście dobrymi gospodarzami i tego Wam gratuluję i dzielę tę noworoczną radość z Wami. Szczęść Boże na cały rok!
 
Noworoczne spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie pod kierunkiem Agnieszki Sobczak. Artyści za swój występ otrzymali gromkie brawa. Spotkanie z biskupem zakończyło tradycyjne łamanie się opłatkiem.


Fotorelacja


REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet