reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

"Biała niedziela" w szpitalu

2017-06-19 10:40:26

Szpital w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym, 25 czerwca organizują "Białą niedzielę". Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które będą przeprowadzone na terenie placówki.

Wszystkie badania zaplanowane w ramach "Białej niedzieli" odbędą się na terenie szpitala i ruszą o godzinie 10.00, a zakończą się o 14.00. Zaproszenia na badania będą wydawane  w dniu 21 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala.

 

Przygotowano dla mieszkańców: badania laboratoryjne ( MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu ), badania EKG wraz z  pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultacje z prof. Jackiem Piątkiem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych. Panie będą miały okazję do zrobienia badania cytologicznego, diagnozującego  raka szyjki macicy, a wykona je dr n.med. Włodzimierz Budzyński.  Dodatkowo także chętni będą  mogli skorzystać z porad dietetyka, który  wyjaśni, jak  prawidłowo się odżywiać, by zgubić zbędne kilogramy i przede wszystkim jak dzięki zdrowej diecie zminimalizować ryzyko chorób cywilizacyjnych.

 

W "Białej niedzieli " weźmie też udział Państwowa Inspekcja Sanitarno - Epidemiologiczna z Jarocina, która  wesprze akcję  w zakresie  profilaktyki zakażeń HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców będzie karetka  Pogotowia Ratunkowego. Każdy, kto będzie chciał, będzie  mógł zobaczyć, jak jest wyposażona.

 

„Swoją cegiełkę do "Białej  niedzieli" dorzucił również powiat jarociński, który sfinansuje całą akcję. - Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mieli szansę na skorzystanie z bezpłatnych badań. Każdy z nas cierpi na brak czasu, więc taka akcja, gdzie wiele badań można zrobić w jednym czasie i w jednym miejscu jest bardzo potrzebna. To pierwsza od wielu lata  taka akcja profilaktyczna dla mieszkańców powiatu jarocińskiego organizowana przez nasz szpital. Mamy nadzieję, że dzięki tym badaniom pomożemy naszym mieszkańcom w dbaniu o ich zdrowie. Wiadomo bowiem powszechnie, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć . I  jeśli "Biała niedziela" spotka się z zainteresowaniem, zapewne będziemy ją cyklicznie powtarzać - podkreśla Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

 

 

Miejsca, w których będzie można wykonać bezpłatne badania w Szpitalu w Jarocinie:

1.badania laboratoryjne: morfologia, poziom cukru, TSH, poziom cholesterolu, (budynek F na parterze, pokój 01 punkt pobrań materiału do badań)

 

2.badanie EKG + pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała wraz z konsultacją prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo–naczyniowych (budynek F, na I piętrze, w Sali konferencyjnej pokój nr 12)

 

3.cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy wykona dr n. med. Włodzimierz Budzyński, (poradnie specjalistyczne, budynek E, wejście 3)

 

4.porady dietetyka z zakresu prawidłowej diety również będą udzielane (poradnie specjalistyczne, budynek E, wejście 3)

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet